IEM 2022: Rosjanie za burtą

W Katowicach trwa jedno z największych wydarzeń esportowych na świecie – Intel Extreme Masters. W tegorocznych finałach bierze udział sześć drużyn grających w CS:GO i ośmiu zawodników w StarCrafta II. Pula nagród przekracza 1,5 mln dolarów

Wczoraj doszło do rozstrzygnięć w turnieju Counter Strike: Global Offensive. FaZe Clan oraz G2 w kapitalnym stylu awansowali do półfinału IEM Katowice 2022, wyrzucając z rozgrywek dwie rosyjskiej formacje – Gambit oraz Virtus.pro. Szczególne brawa należą się drużynie karrigana, która przez cały turniej zmaga się z wieloma problemami.

Gambit Esports nie obroni mistrzowskiego tytułu Intel Extreme Masters Katowice. Formacja po zaledwie dwóch mapach musiała bowiem uznać wyższość FaZe Clanu, który po raz pierwszy w swojej historii wystąpił bez Håvarda „raina” Nygaarda. Norwega zastępował ponownie ściągnięty awaryjnie Justin „jks” Savage i pomógł w wywalczeniu zwycięstwa 2:0.

Czytaj także: Rafał Pikiewicz: IEM 2022: powrót do normalności

FaZe na obu mapach było bezapelacyjnie drużyną lepszą i zasłużenie awansowało do półfinału CS:GO IEM Katowice 2022. W nim ropz i spółka zmierzą się z Heroic, które w Katowicach, póki co pozostaje niepokonane.

European Union FaZe Clan 2:0 Gambit Russian Federation

Mapy:
Dust2 – 16:5
Inferno – 16:11