Huawei szykuje wielki powrót! Znowu zasiądzie na tronie?

Huawei od dłuższego czasu zmaga się z potężnymi problemami wywołanymi działaniami administracji Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie zainteresowanie smartfonami koncernu spadło poza Chinami, ze względu na brak dostępu do usług Google na ich pokładzie. Dlatego właśnie gigant rozwija swój sklep z aplikacjami oraz własny wariant Androida znany jako Harmony OS. Dodatkowo Huawei zmuszone było do korzystania z procesorów zewnętrznych producentów. Ostatnia kwestia jednak właśnie ulega zmianie.

fot. bodkins18 / Pixabay

Huawei wraca do produkcji procesorów?

Huawei właśnie ogłosił powrót układów Kirin po niemal dwuletniej przerwie związanej z amerykańskimi sankcjami nałożonymi na koncern. To dobre wieści. Jeszcze kilka lat temu procesory Kirin uchodziły za najbardziej wydajne układy na rynku zostawiając daleko w tyle Snapdragony, Exynosy i MediaTeki. Na tą chwilę nie wiadomo jeszcze który koncern zajmie się produkcją CPU dla Huawei. Chińczycy na pewno chcą uwolnić się od współpracy z Qualcomm, która zależna jest w znacznym stopniu od fanaberii władz USA.

Być może produkcję procesorów Kirin weźmie na swoje barki konkurencyjny koncern jakim jest Samsung. Nie od dziś wiadomo bowiem, że Koreańczycy dysponują linią produkcyjną na której nie są stosowane zakazane dla Huawei, amerykańskie technologie. Wszystko powinno wyjaśnić się w przeciągu kilkunastu najbliższych tygodni. Na pewno powrót procesorów Kirin będzie wielkim wydarzeniem i fani Huawei z zaciekawieniem będą obserwować wyniki testów wydajnościowych nadchodzących układów.

Czytaj też: OnePlus 10 Pro oficjalnie! Flagowiec z najwyższej półki!

Liczę na to, że Huawei zacznie wychodzić z głębokiego kryzysu. Koncern świetnie radzi sobie na rynku laptopów. Pora więc by zaczął odbudowywać pozycję w segmencie smartfonów. W końcu modelom Chińczyków niczego nie brakuje. Są wydajne i oferują nam wyborne funkcje fotograficzne. Może budowany od dłuższego czasu ekosystem zdobędzie serca fanów marki? Trzymam kciuki!

Grafika tytułowa: ColiN00B / Pixabay