Huawei Mate X3 wkracza na salony!

Choć to Huawei P60 Pro był dzisiaj główną gwiazdą konferencji zwołanej w Monachium przez Huawei, razem z nim zadebiutowało w Europie inne, nie mniej ciekawe urządzenie. Mowa o Huawei Mate X3. To składany smartfon, którego mechanika działania jest inna, niż w przypadku wcześniejszych produktów Huawei tej klasy – nie zagina się już na zewnątrz. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Huawei

Nowatorskie rozwiązania… bez usług Google

To, co wyróżnia Huawei Mate X3 to niesamowicie smukła i lekka konstrukcja. Urządzenie wyposażono w dwa ekrany – zewnętrzny OLED, o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 1080 x 2504 piksele oraz wewnętrzny 7,85-calowy OLED o rozdzielczości 2224 x 2496 pikseli i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Sercem smartfona jest procesor Snapdragon 8+ Gen 1 bez modemu 5G wspierany przez 12 GB RAM i 512 GB pamięci masowej.

Ciekawie wygląda zaplecze fotograficzne. Mamy tu bowiem obiektyw główny 50 MP z optyczną stabilizację obrazu. Wspierają go aparat ultraszerokokątny 13 MP oraz 12-megapikselowy teleobiektyw. Na pokładzie mamy też dwa aparaty do selfie po 8 MP każdy. Urządzenie zasila bateria o pojemności 4800 mAh wspierająca szybkie ładowanie po kablu 66 W i bezprzewodowe 50 W. Ile to kosztuje? Dokładnie 9999 złotych. Dużo.

fot. Huawei

Czytaj też: Huawei P60 Pro oficjalnie w Europie!

Czy nowy składany smartfon od Huawei nawiąże równorzędną konkurencję z podobnymi urządzeniami od koncernów takich, jak OPPO, vivo, Samsung czy Motorola? Zdecydowanie nie. Może jednak wyznaczyć trendy na rynku, do których konkurencja będzie chciała równać. A to już coś!

Grafika tytułowa: Huawei