Google z Samsungiem dla rozwoju Androida!

Samsung to w 2023 roku zdecydowanie najważniejszy producent sprzętu z Androidem na pokładzie. Już kilka lat temu Koreańczycy zacieśnili współpracę z Google przy rozwoju oprogramowania dla smartwatchy. Teraz podobna kooperacja zostaje zawiązana w przypadku segmentów smartfonów i tabletów. Co dobrego może z tego wyniknąć?

fot. Samsung

Urządzenia mobilne Samsung jeszcze lepsze?

Ścisła współpraca Google i Samsunga przy rozwijaniu systemu Android ma przełożyć się na jeszcze lepszą jego optymalizację w przypadku smartfonów i tabletów Galaxy. Jest bardzo możliwe, że ich praca będzie bardziej wydajna i jednocześnie zniwelowany będzie największy problem oprogramowania od koreańskiego koncernu – nadmierne ubijanie aplikacji w tle. Na pewno wspólne doświadczenia będą wykorzystywane przy rozwoju nakładki One UI.

Samsung zapowiedział już rok temu, że zamierza udostępnić Androida 14 najszybciej w historii. Spodziewam się, że owa deklaracja została poczyniona również na kanwie współpracy z twórcami oprogramowania. Być może Koreańczycy bardzo pozytywnie nas zaskoczą i zaserwują nam nową wersje oprogramowania już wtedy, gdy system trafi na pokład Pixeli – już w momencie jego premiery.

Czytaj też: Huawei nova 11i oficjalnie w Polsce!

Czy ściślejsza współpraca Google i Samsunga będzie korzystna dla użytkowników? Z pewnością tak. Może ona tylko jeszcze bardziej umocnić koreański koncern na fotelu lidera w świecie urządzeń bazujących na rozwiązaniach od Google!

Grafika tytułowa: Greg Bulla / Unsplash