Huawei P60 Pro oficjalnie w Europie!

Huawei zaprezentował dzisiaj w Europie swojego najnowszego flagowca – model P60 Pro. Według zapewnień producenta jest to model, który przeniesie doznania związane z fotografowaniem i nagrywaniem materiałów wideo. Przy tym zaoferuje nam niesamowitą wydajność pracy. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Maciej Piotrowski / conowego.pl

Huawei P60 Pro – niesamowity foto-smartfon

Producent serwuje nam w przypadku nowego flagowca Huawei niesamowity moduł aparatu. Składają się na niego trzy obiektywy o następujących parametrach:

  • główny – 48MP RYYB F1.4-F4.0, OIS,
  • ultraszerokokątny – 13MP RYYB F2.2,
  • teleobiektyw – 48MP RYYB F2.1 3.5x Optical Zoom, OIS.

Co wyróżnia smartfona Huawei P60 Pro na tle fotograficznej konkurencji? Między innymi świetny teleobiektyw oferujący 3,5x bezstratny zoom oraz doskonałą jakość zdjęć wykonywanych za jego pośrednictwem w trudnych warunkach oświetleniowych. Producent zachwala także niezwykłą wręcz stabilizację podczas wykonywania zdjęć oraz kręcenia wideo. Dzięki niej ujęcia mają być zawsze bardzo wyraźne.

Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić możliwości nowego flagowca Huawei w praktyce. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń nabranych podczas testów wcześniejszych flagowców koncernu – z rodzin P oraz Mate – spodziewam się, że zapowiedzi koncernu znajdą pokrycie w rzeczywistości. Gigant bowiem niejednokrotnie udowadniał nam, że zna się na projektowaniu foto-smartfonów jak mało kto.

Huawei P60 Pro z pewnością zaserwuje nam niesamowitej jakości zdjęcia zarówno w dzień, jak i w nocy. Będą one pełne szczegółów, a kolorystyka będzie w ich przypadku niezwykle naturalna. Spodziewajmy się także bajecznych wręcz ujęć nocnych niezależnie od tego, z którego obiektywu przyjdzie nam skorzystać.

fot. Maciej Piotrowski / conowego.pl

Porażająca wydajność

Sercem nowego flagowca jest procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB lub 512 GB przestrzeni na dane użytkownika. Taki zestaw wystarczy by – nie tylko – omawiany smartfon doskonale poradził sobie z codziennymi zadaniami, takimi jak przeglądanie Internetu, mediów społecznościowych czy granie w ulubione gry. Dzięki sporej mocy obliczeniowej urządzenie doskonale radzi sobie także z przetwarzaniem kadrów uwiecznianych za pośrednictwem zaawansowanego modułu fotograficznego. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 6.67″. To matryca OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Sprzęt zasilany jest natomiast za pośrednictwem akumulatora o pojemności 4815 mAh, który naładujemy przewodowo z mocą 88 W lub bezprzewodowo z mocą 50 W. Jest też ładowanie zwrotne o mocy 7,5 W.

Ciekawa oferta przedsprzedażowa!

Znamy już polskie ceny smartfona Huawei P60 Pro. Za wariant 8 GB + 256 GB zapłacimy 5699 PLN. Wersja 12 GB + 512 GB kosztować będzie natomiast 6499 PLN. W ramach oferty przedsprzedażowej będzie można odebrać zegarek Huawei Watch GT 3 46mm lub Huawei Watch GT 3 42mm w prezencie.

Czytaj też: Huawei nova 11i oficjalnie w Polsce!

Grafika tytułowa: Maciej Piotrowski / conowego.pl