Huawei Connect 2023: rozmowy o ekologii i cyfryzacji

W minionym tygodniu Paryż gościł uczestników konferencji Huawei Connect 2023, gdzie głównym tematem była wspólna przyspieszona transformacja ekologiczna i cyfrowa. Polska firma Senetic, partner chińskiego giganta technologicznego, brała udział w wydarzeniu, prezentując innowacyjne rozwiązania, które zdaniem Huawei, mogą znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju technologicznego.

Wymiana myśli i premiery urządzeń!

W obliczu rosnącej konsumpcji energii przez centra danych i ogólnego wzrostu ilości przesyłanych informacji, Huawei podkreśla, że rozwój nowych technologii nie musi szkodzić środowisku. Wręcz przeciwnie, producent twierdzi, że branża IT może odegrać pozytywną rolę w ochronie planety poprzez przyjęcie i rozwijanie umiejętności cyfrowych.

Konferencja, która odbyła się 15 i 16 listopada, była miejscem wymiany spostrzeżeń i planów dotyczących cyfrowej transformacji gospodarki. Prelegenci dzielili się także informacjami na temat roli technologii informacyjno-komunikacyjnych w zielonej transformacji i zrównoważonym rozwoju. Nowością było także wprowadzenie najnowszych urządzeń Huawei eKit, dostępnych już u wybranych partnerów.

Wśród uczestników znalazła się polska firma Senetic, posiadająca status Gold Distribution Partner Huawei. Senetic zaprezentował dwa rodzaje przełączników z serii eKitEngine S110 oraz CloudEngine S310, dostosowane do różnych potrzeb firm. Seria CloudEngine S310, skierowana do sieci o dużym natężeniu przepływu danych, zdobyła szczególne uznanie. Firma przedstawiła również routery z serii NetEngine AR700 oraz punkty dostępowe i kontrolery z linii SME, rozszerzając tym samym swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań sieciowych.

Występ polskiej firmy na Huawei Connect 2023 potwierdza zaangażowanie partnerów w tworzenie zrównoważonych technologii, które nie tylko zwiększą efektywność biznesową, ale również przyczynią się do ochrony środowiska.

Czytaj też: Smartwatche pozytywnie wpływają na zdrowie? Wyniki badania przeprowadzonego przez Huawei!

Grafika tytułowa: Chris Karidis / Unsplash