Projektor Epson EH-LS650B – inteligentne kino domowe 4K

Laserowa jakość 4K UHD z wbudowanym systemem Android TV i głośnikiem YAMAHA.

Telewizor czy projektor, projektor czy telewizor? To pytanie słyszę coraz częściej i zapewne nie tylko ja. Niestety w większości przypadków projektory oferują wielkie ekrany, ale nie dość doskonały obraz. Przyczyną tej sytuacji jest fakt, że owszem, kupujemy coraz więcej projektorów, ale nie inwestujemy w specjalne ekrany. Większość z nas przyznaje się, że ogląda obraz z projektora na ścianie i zazwyczaj wieczorem. Ale czy można uzyskać telewizyjną jakość na projektorze i to w jasny dzień? Otóż można.

Można, ale lepiej z ekranem

Ekran projekcyjny do opisywanego projektora o powierzchni 120 cali to dodatkowy koszt. I choć opcja wydania na ekran może zaboleć, to efekt finalny jest tego warty. Każdy projektor jest tworzony z myślą o ekranie, ale te do projektorów laserowych oferują świetną jakość. Ich specjalna konstrukcja i zastosowane materiały pozwalają osiągnąć identyczną do telewizora jakość w ciągu dnia, także w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Przeczytaj też: Projektor Epson EH-TW6250 – domowe kino w 4K

Flagowiec na horyzoncie

Epson EH-LS650B to nowoczesne urządzenie do kina domowego, które łączy w sobie zaawansowaną technologię obrazu i dźwięku. Jest to projektor o ultrakrótkim rzucie, który generuje obraz o przekątnej do 120 cali. Dzięki wbudowanemu systemowi Android TV można korzystać z tysięcy filmów, seriali i gier z popularnych aplikacji, takich jak Google Play, Amazon Prime Video czy YouTube. Dodatkowo, projektor wyposażony jest w głośniki YAMAHA, które zapewniają dynamiczne brzmienie i dźwięk przestrzenny 3D.

Wysoka jakość

Projektor wykorzystuje technologię optymalizacji 4K, która przesuwa każdy piksel po przekątnej w celu podwojenia rozdzielczości Full HD. Efektem jest obraz o czterokrotnie większej liczbie pikseli niż w standardzie 1080p. Projektor obsługuje również format HDR10, który zapewnia bogatszą paletę kolorów i głębsze odcienie czerni. Epson EH-LS650B korzysta z technologii 3LCD, która sprawia, że akcja widoczna na ekranie ożywa i zapewnia doskonałą jasność. Technologia 3LCD eliminuje również efekt tęczy, który może być uciążliwy dla niektórych widzów.

Przeczytaj też: EPSON EH-LS300W – domowe kino na całą ścianę

Inteligentna rozrywka

Projektor Epson EH-LS650B oferuje nie tylko wysoką jakość obrazu, ale również inteligentne funkcje, które ułatwiają dostęp do ulubionej zawartości. Urządzenie posiada wbudowany system Android TV, który umożliwia korzystanie z tysięcy filmów, seriali i gier z usług Google Play, Amazon Prime Video, YouTube oraz innych popularnych aplikacji. Niestety jest to kolejny model bez obsługi Netflixa. W sklepie Android znajdziemy dosłownie wszystko, z wyjątkiem tej aplikacji, co jest najprawdopodobniej kwestią braku licencji. Ja mam swoje rozwiązanie, z którego korzystam przy projektorach, wkładam do portu HDMI Amazon Stick Fire TV, na którym mam dostęp do wszystkiego i zawsze jestem tam zalogowany do wszystkich serwisów VOD. Ale może to być też Google Chromecast, który jest dostępny  w tej samej cenie.

Sterowanie głosem

Projektorem można również sterować głosowo za pomocą pilota z wbudowanym asystentem Google. Kto lubi to zachęcam do wypróbowania. Nie ma tam niestety naszego języka i wszystkie polecenia trzeba wypowiadać w języku angielskim, ale zazwyczaj są one dość proste i krótkie. Osobiście zaczynam się powoli przekonywać do asystentów głosowych, bo czasem łatwiej jest powiedzieć coś niż wklepywać pilotem na klawiaturze ekranowej.

Dźwięk Hi-Fi

Epson EH-LS650B zapewnia również doskonałą jakość dźwięku dzięki wbudowanym głośnikom YAMAHA, które dostarczają niesamowicie dynamicznego brzmienia i dźwięku przestrzennego 3D. Można również korzystać z głośników jako samodzielnego urządzenia, łącząc się przez Bluetooth, aby słuchać muzyki z wyświetlaczem efektów wizualnych lub bez. Opcjonalnie możemy podłączyć także bezprzewodowe systemy audio lub słuchawki.

Trwałe rozwiązanie

Projektor Epson EH-LS650B to również trwałe i bezproblemowe rozwiązanie, które z powodzeniem zastąpi telewizor. W tym modelu zastosowano laserowe źródło światła, które pozwoli cieszyć się filmowymi wrażeniami nawet przez 10 lat, przy założeniu korzystania z projektora przez 5 godzin każdego dnia w trybie ekonomicznym. Laserowe źródło światła zapewnia również stałą jasność i jakość obrazu przez cały okres użytkowania. Projektor jest również łatwy w instalacji i konfiguracji dzięki aplikacji Epson Setting Assistant, która pozwala automatycznie wyrównać obraz jednym kliknięciem przycisku.

Podsumowanie

Projektor Epson EH-LS650B to inteligentny projektor laserowy 4K PRO-UHD, który zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku do kina domowego. Projektor oferuje szeroki wybór treści z systemem Android TV, głośniki YAMAHA z dźwiękiem przestrzennym 3D i trwałe laserowe źródło światła. Poza Netflixem ma dostęp do każdej innej aplikacji, ale z pomocą przenośnych TV Sticków rozwiązujemy każdy problem. Duży plus dla pilota, na którym znajdziemy dedykowane przyciski do zmiany jasności obrazu w postaci przycisku plus/minus. Gwarantuje to szybki dostęp do tej ważnej funkcji. Epson EH-LS650B to kawał dobrego sprzętu i jeden z najlepszych projektorów krótkiego rzutu na rynku 4K.

Specyfikacja Epson EH-LS650B

 • Typ matrycy: 3LCD, Laser
 • Żywotność lampy (tryb normalny): 20000 h
 • Kontrast: 2500000 :1
 • Rozdzielczość podstawowa: 4K UHD (3840 x 2160)
 • 3D ready: tak
 • HDR: tak
 • Jasność: 3600 ANSI lumen
 • Format obrazu standardowy / skompresowany: 16:9 / 16:10, 4:3
 • Zoom optyczny / cyfrowy: 1,25 :1 / tak
 • Wielkość obrazu: 60 ” – 120 „
 • Minimalna odległość projekcji od ściany: 0,3 m
 • Krótkoogniskowy: tak
 • Wejście HDMI: 2
 • Wyjście S/PDIF: 1
 • Złącze USB: 3
 • Głośniki: Sound by Yamaha 20 W
 • Łączność bezprzewodowa: tak
 • Informacje dodatkowe: Android TV, Bluetooth, ChromeCast, WiFi
 • Kolor: czarny lub biały
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 467‎ x 153 x 400 mm
 • Waga: 7,4 kg
 • Głośność (econo): 23 dB
 • Głośność (normal): 36 dB
 • Cena: 10 999 zł