Gwint: dawno temu, przed Wiedźminem

Gwint: Mag Renegat, to pierwszy jednoosobowy dodatek do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana, wydany przez CD Projekt Red.

Gra debiutuje dziś na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. Nowa produkcja z uniwersum Wiedźmina jest już dostępna na Steam w cenie 36 zł., a także w sklepach Google Play i App Store, gdzie trzeba za nią zapłacić 48 zł. Na platformie Valve oprócz standardowego wydania można nabyć także edycję Deluxe. Kosztująca niecałe 72 złote, zawiera dodatki w postaci ścieżki dźwiękowej, rewersów i planszy.  

Akcja gry toczy się setki lat przed wydarzeniami z Wiedźmina 3. Gracze wcielają się w maga Alzura, który próbuje stworzyć pierwszego w historii Wiedźmina. Fabuła jest w większości tylko scenografią, co potwierdza reżyser gry Władimir Tortsov. „Nie traktujemy tego dodatku jako oficjalnego dodatku do wiedzy o Wiedźminie”.

Według twórcy, pełne przejście gry zajmie graczom około 30 godzin, a każda pętla gry będzie trwać do godziny

Po raz pierwszy Gwint pojawił się jako darmowy tytuł na różne platformy w 2018 roku. Miało to miejsce przed wyłączeniem wsparcia dla konsol w 2020 roku na rzecz gier mobilnych i PC. Oryginalna gra była wieloosobowa. Tytuł został przychylnie przyjęty przez krytyków, ale nie spełnił oczekiwań sprzedażowych.   

CD Projekt Red wciąż pracuje nad kolejną odsłoną głównej serii Wiedźmina. Niestety szczegóły tych prac nie są w tej chwili znane. Wszystko czego zdołaliśmy się dowiedzieć znajdziecie tutaj.