Google wreszcie ma powód do dumy! Świetna sprzedaż Pixeli!

W ostatnich latach Google wydawało świetne smartfony. Ich sprzedaż nie wyglądała jednak tak dobrze, jakby sobie tego życzył koncern z Mountain View. Choć jakości wykonania i wydajności pracy Pixeli nie można wiele zarzucić, to ich design był do tej pory mdły a i dostępność pozostawiała wiele do życzenia. Ostatnie doniesienia wskazują jednak na to, że sytuacja uległa diametralnej zmianie za sprawą ubiegłorocznej premiery smartfonów nowej generacji.

Google notuje świetne wyniki sprzedaży!

Czwarty kwartał był rekordowy dla Google pod względem sprzedaży smartfonów. Informacją taką podzielił się Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet Inc. Jego słowa pokrywają się z raportem Counterpoint, według którego w czwartym kwartale 2021 roku Google miało 1% udziałów w segmencie smartfonów w Stanach Zjednoczonych. To wynik, który plasuje Google dość daleko za czołówką rynku. Analitycy zaobserwowali jednak wzrost sprzedaży urządzeń z serii Pixel aż o 56% rok do roku. To imponujący wynik!

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Ja upatrywałbym sukcesu sprzętu od Google w niezłym wzornictwie oraz dobrze dobranej specyfikacji urządzeń. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku smartfony Pixel zadebiutowały z autorskimi procesorami Tensor. Android został tak zoptymalizowany, żeby współpracował z ową jednostką bez najmniejszej zadyszki. Niejednokrotnie właśnie takie, wcale nie gigantyczne usprawnienia z generacji na generację, warunkują sukces danego sprzętu.

Czytaj też: Mac mini 2022 – mamy pierwsze wieści!

Mam nadzieję, że uwarunkowania rynku nadal będą korzystne dla Google. Bardzo cenię dokonania koncernu z Mountain View na polu sprzętu oraz oprogramowania i mam nadzieję, że 2022 rok będzie dla amerykanów równie dobry.

A czy wśród Was są użytkownicy Pixeli?