Audi zapowiada koniec silników spalinowych!

Audi to jeden z najważniejszych producentów samochodów klasy Premium. Jak mogliśmy się spodziewać – m.in. z tego względu koncern chce być jednym z liderów w swoim segmencie, jeśli chodzi o elektryfikację gamy modelowej. Do sieci trafiły właśnie informacje wskazujące nam na to, kiedy wszystkie nowe modele Audi będą elektryczne!

Rozkład jazdy Audi w kwestii elektryfikacji

Można Audi nie lubić. Można twierdzić, że to tylko ładniej opakowany Volkswagen. Trudno jednak odmówić koncernowi tego, że poważnie podchodzi do kwestii elektryfikacji swojej oferty. Gigant z Ingolstadt ogłosił właśnie, że już w najbliższych latach przejdzie na produkcję wyłącznie samochodów bezemisyjnych. Audi od 2026 roku będzie wprowadzać na rynki na całym świecie nowe modele wyłącznie w wariancie elektrycznym. Taka zmiana generacyjna całej oferty Niemców musi nieco potrwać.

Można więc spodziewać się – jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu – że z wielu względów produkcja samochodów elektrycznych i spalinowych potrwa równolegle jeszcze przez kilka lat, zanim Audi zdąży zastąpić wszystkie modele w ofercie wariantami wyłącznie elektrycznymi. Produkcja spalinowych ma definitywnie zakończyć się do 2033 roku. Za 10 lat znany koncern ma zamiar sprzedawać już wyłącznie „elektryki”.

Czytaj też: Jedyna taka Alfa Romeo

Plan jest ambitny, jednak warto zauważyć, że od 2035 roku na terenie Unii Europejskiej będzie można sprzedawać wyłącznie nowe samochody z napędem elektrycznym. W działaniach Audi nie ma więc niczego wizjonerskiego. Koncern po prostu musi dostosować się do nowych przepisów. A czy Wy mieliście już okazję prowadzić samochód elektryczny? Jak Wasze wrażenia?

Grafika tytułowa: Matthias Speicher / Unsplash