Google Pixel 6 z błędami po ostatniej aktualizacji!

Google Pixel 6 to pierwszy od lat tak dobrze sprzedający się smartfon koncernu z Mountain View. Trudno się temu dziwić – oferuje nam niezłą specyfikację, świetną optymalizację oraz cieszące oko wzornictwo. Jak się jednak okazuje, użytkownicy urządzenia nie mogą być pewni tego, że na co dzień nie będą musieli się borykać z pewnymi problemami. Dość uporczywy pojawił się po ostatniej aktualizacji zaserwowanej dla tego sprzętu.

Google Pixel 6 z uporczywym problemem

Na google’owskich forach związanych ze smartfonem Google Pixel 6 zaroiło się ostatnimi czasy od zgłoszeń problemów związanych z prawidłowym działaniem Wi-Fi we wspomnianych urządzeniach. Właściciele smartfonów Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro raportują koncernowi z Mountai View fakt, iż Wi-Fi po ostatniej aktualizacji potrafi samo się rozłączać. To przypadłość, która może bardzo irytować – szczególnie gdy nasz smartfon przetwarza czynności, podczas których musi pozostać online.

Temat jest już znany koncernowi Google, który pracuje nad odpowiednią łatką mającą przywrócić prawidłową pracę modułu Wi-Fi. Co ważne – napotykający na problem użytkownicy zauważają nową zależność między Wi-Fi, a Bluetooth – po feralnej aktualizacji jednocześnie może pracować tylko jeden ze wspomnianych modułów. Żeby było jeszcze ciekawiej – nie wszyscy użytkownicy ubiegłorocznych Pixeli raportują problemy – niektóre urządzenia pracują po aktualizacji prawidłowo.

Czytaj też: Nowa aplikacja muzyczna od Apple nadchodzi?

Koncern z Mountain View musi bardzo sprawnie znaleźć remedium na zaistniałe problemy. Mam nadzieję, że trafi ono na pokład poszkodowanych ostatnią aktualizacją urządzeń już z kolejnymi, comiesięcznymi łatkami bezpieczeństwa. Regularne rozłączanie Wi-Fi jest bardzo irytujące i może z czasem zepsuć pozytywny obraz nowych Pixeli, który przecież Amerykanom było dość ciężko wykreować.