Nowa aplikacja muzyczna od Apple nadchodzi?

Apple Music to jeden z najważniejszych serwisów parających się streamingiem muzyki. Koncern z Cupertino nieustannie go rozwija po to, by utrzymać się w ścisłej czołówce. W ubiegłym roku Amerykanie m.in. zakupili Primephonic – usługę skupioną na muzyce klasycznej. Jak się okazuje, w kodzie Apple Music wykryto właśnie ślad nowej aplikacji, która dostarczała nam będzie nasze ulubione utwory.

Nowa aplikacja muzyczna od Apple poświęcona będzie muzyce klasycznej!

Zmiany odkryte w kodzie Apple Music jednoznacznie wskazują na to, że nowa aplikacja muzyczna powstaje i być może zostanie wydana już wkrótce. Według najnowszych doniesień ma się ona nazywać Apple Classic i dedykowana będzie fanom muzyki klasycznej i poważnej. Czym apka będzie różniła się od Apple Music? Mówi się o tym, że ma nam zaoferować zupełnie inny algorytm promowania utworów.

Apple Music bowiem podsuwa nam najnowsze hity w oparciu o informacje związane z naszym gustem muzycznym. Być może nowa apka będzie w inny sposób dobierała proponowane utwory – na przykład będzie sugerowała nam dzieła powiązanych wirtuozów, bądź o zbliżonym brzmieniu, dynamice – by jak najlepiej trafić w nasze gusta. Mam nadzieję, że wkrótce do sieci trafią jakieś przecieki wyjaśniające tą kwestię.

Czytaj też: AirTag służy przestępcom

Pozostaje pytanie – po co Apple kolejna aplikacja do streamingu muzyki? Czy nie będzie się ona kanibalizowała z podstawowym Apple Music? A może koncern z Cupertino ma jakiś plan, którym nas wszystkich zaskoczy? Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści!