Google Keep udoskonalone dla tabletów Samsung!

Google Keep to jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia notatek. Koncern z Mountain View regularnie ją aktualizuje naprawiając wykryte błędy i co jakiś czas wprowadza do niej nowe, przydatne funkcje. Nie inaczej jest i tym razem. Rozwiązanie doczekało się usprawnień w przypadku tabletów Samsung!

Podzielony ekran w Google Keep / fot: 9To5Google

Podzielony ekran w Google Keep

Google ogłosiło już we wrześniu, że wprowadzi dwupanelowy interfejs użytkownika do aplikacji Google Keep w przypadku tabletów z Androidem i Chromebooków. Kilka tygodni temu nowy wygląd zaczął pojawiać się na wybranych komputerach z Chrome OS. Jak się okazuje, obecnie tablety z Androidem zaczęły otrzymywać nowy interfejs z dwoma panelami, ale dostępność jest nadal ograniczona do kilku modeli.

Według raportu 9To5Google, dwupanelowy interfejs użytkownika Google Keep zaczął pojawiać się na niektórych modelach tabletów Samsunga, w tym na flagowej serii Galaxy Tab S8. Nowy wygląd to lepsze zagospodarowanie ekranów tabletów z Androidem przekładające się na zwiększoną produktywność. Już wkrótce omawiane rozwiązanie powinno zadebiutować także w przypadku składanych smartfonów.

Czytaj też: Giveaway na Steam Decka w trakcie The Game Awards!

Dajcie koniecznie znać, czy mieliście już okazję skorzystać z nowego widoku Google Keep w przypadku Waszych tabletów lub Chromebooków. Czy faktycznie zmiany przełożyły się na wygodniejszą pracę z notatkami? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!