Gmail z nowym interfejsem w przeglądarce!

Gmail to jedna z najważniejszych usług pocztowych na rynku. Korzystamy z niej chętnie z dwóch względów. Po pierwsze – jest połączona z naszym kontem Google. Po drugie – jest bardzo wygodna oraz intuicyjna w obsłudze. Przeglądarkowa wersja popularnej poczty doczekała się zmian wizualnych. Czy na plus? Sprawdźmy!

Gmail zmienia się dla nas

Do tej pory Google wprowadzało nowy interfejs Gmaila stopniowo, u niektórych użytkowników. Możliwe było także wyłączanie go, jeśli nie przypadł nam do gustu. Teraz jednak dowiadujemy się, że Gmail zmienia wygląd na masową skalę. Oznacza to, że testy zaktualizowanego układu wizualnego usługi zakończyły się i wdrożenie wystartowało w skali całego świata. Musimy do niego przywyknąć, bo nie będzie już można z niego zrezygnować.

Co warto wiedzieć o nowym interfejsie Gmaila? Nawiązuje on w znaczącym stopniu do języka wizualnego systemu Android – Material Design 3. Oznacza to, że jest bardzo prosty w swojej formie i przejrzysty w użytkowaniu. To dobra wiadomość. Niejednokrotnie bowiem usługi pocztowe są dość ociężałe w obsłudze i można się w nich pogubić. A przecież poczta elektroniczna to jeden z najważniejszych sposobów komunikacji on-line i powinniśmy od niej oczekiwać intuicyjnego interfejsu.

Czytaj też: Apple daje za wygraną! Koniec małych smartfonów?

Miejmy nadzieję, że nowy interfejs Gmaila nie będzie jedynym poważnym usprawnieniem udostępnionym nam w usłudze w tym roku. Google pokazało nam, że potrafi wdrażać w przypadku swoich kluczowych rozwiązań naprawdę przełomowe funkcje. A czy Wy korzystacie już z nowego gmaila?