Głośnik JBL Charge 5 na każdą okazję

JBL Charge 5 nie sprawdzi się jako roller do masażu. Ale patrząc na listę jego możliwości i taka funkcja chyba nikogo by nie zdziwiła.

JBL Charge 5 to przenośny, wodoodporny głośnik z powerbankiem, dzięki któremu może działać przez 20 godzin. To nieco większe od swojego poprzednika urządzenie wyposażone jest w owalny przetwornik średnio-niskotonowy oraz osobny wysokotonowy. Pierwszy o mocy 30, a drugi 10 W.

JBL Charge 5 spełnia normę IP67, co oznacza, że jest w pełni odporny na zapylenie, nie straszne też mu zalanie płynami. Funkcja PartyBoost pozwala połączyć wiele głośników obsługujących technologię PartyBoost. Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe przez Bluetooth pozwala połączyć z głośnikiem nawet 2 smartfony lub tablety i na zmianę odtwarzać dźwięk JBL Pro Sound. Z funkcją PartyBoost można uzyskać efekt stereofonii łącząc dwa takie same głośniki zgodne ze standardem JBL PartyBoost. Można też podkręcić zabawę przez połączenie wielu różnych głośników zgodnych ze wspomnianym standardem.

Wprawdzie za wcześnie jeszcze by sprawdzić możliwości głośnika na plaży czy podczas deszczu, ale będzie on z pewnością wdzięcznym towarzyszem imprez domowych. Poza walorami muzycznymi i odpornością na czynniki zewnętrzne Charge 5 będzie oferowany w różnych kolorach. JBL Charge 5 jest już dostępny w sugerowanej cenie 799 zł.

Specyfikacja techniczna:

Przetwornik: niskotonowy 52 mm x 90 mm, wysokotonowy 20 mm;

Znamionowa moc wyjściowa: 30 W RMS głośnik niskotonowy, głośnik wysokotonowy 10 W RMS

Pasmo przenoszenia: 65 Hz – 20kHz

Stosunek sygnału do szumu: > 80 dB

Rodzaj akumulatora: litowo-polimerowy 27 Wh (odpowiednik 3,6 V / 7500 mAh)

Czas ładowania akumulatora: 4 godz. (5 V/ 3 A)

Czas odtwarzania muzyki: do 20 godzin (zależnie od poziomu głośności i odtwarzanej muzyki)

Port USB: Typ C

USB: 5 V / 2 A (maksymalnie)

Wersja Bluetooth®: 5.1

Profil Bluetooth®: A2DP 1.3, AVRCP 1.6

Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth®: 2400 MHz – 2483.5 MHz

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 223 x 96,5 x 94 mm

Waga: 0,96 kg