Globalna premiera Xiaomi 13 potwierdzona!

Xiaomi zaprezentowało nam oficjalnie nowe flagowe smartfony na 2023 rok już w grudniu. Oczywiście w pierwszej kolejności gigant rozpoczął dystrybucję urządzeń na rodzimym rynku, każąc nam czekać na globalną premierę. Na szczęście – według informacji, które wyciekły do sieci – ta jest już o krok.

źródło: Xiaomi

Kiedy nowe Xiaomi trafią do Europy?

Na temat globalnej premiery serii Xiaomi 13 wygadał się Lei Jun, założyciel i CEO Xiaomi. I zrobił to w dość ciekawy sposób. Zapytał o datę premiery ChatGPT. Czatbot nie znał jednak odpowiedzi na zadane pytanie. Szef Xiaomi poinformował więc, że wydarzenie poświęcone najnowszym flagowcom marki odbędzie się 26 lutego 2023 roku. Można więc powiedzieć, że premiera już na dniach!

W tym momencie warto zaznaczyć, że przez tegoroczne flagowce Xiaomi może zerwać z łatką producenta tanich smartfonów. Jak się bowiem okazuje, inflacja oraz światowy kryzys gospodarczy sprawią, że urządzenia odczuwalnie podrożeją i cenami zrównają się ze sprzętem od Samsunga czy Apple. Pytanie – czy klienci ceniący Xiaomi za rozsądne ceny przełkną tak mocno odczuwalne podwyżki?

Czytaj też: Testowy Android 14 już jest!

Dajcie koniecznie znać, czy zamierzacie w tym roku zmienić swojego aktualnego smartfona na któregoś z nowych flagowców. A może wolicie poczekać aż sytuacja nieco się ustabilizuje i ich ceny zaczną spadać? Czekamy na Wasze komentarze!

Grafika tytułowa: Xiaomi