Testowy Android 14 już jest!

Mamy to! Google właśnie dziś udostępniło bardzo wczesną, deweloperską wersję Androida 14. Zdecydowanie jest to oprogramowanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników ze względu na to, że może być bardzo niestabilne w użytkowaniu. Jakie wieści na temat samego systemu nam przynosi?

źródło: Android Developers

Co w tej chwili wiemy o Androidzie 14?

W zasadzie niewiele! Twórcy zapowiadają, że nowa wersja systemu ma pozytywnie wpłynąć na wydajność i czas pracy na baterii naszych smartfonów i tabletów. Ponadto ma zapewnić nam większe bezpieczeństwo podczas ich użytkowania i skuteczniej zadbać o naszą prywatność.

Android 14 to także niemożność instalowania starych, nieaktualnych aplikacji. Te, z których będziemy chcieli korzystać muszą być kompatybilne z Androidem 6.0 lub nowszymi. Nowa polityka Google ma zapobiec przemycaniu na pokład naszych urządzeń złośliwego kodu za pośrednictwem przestarzałych gier i programów.

Czytaj też: Masz telewizor Samsung? Zapomnij o SkyShowtime!

Dajcie koniecznie znać, czy co roku instalujecie i testujecie Androida nawet w jego najbardziej wstępnych wersjach. Miejmy nadzieję, że prace nad nową wersją oprogramowania będą przebiegały sprawnie i że co miesiąc będziemy mogli przekazywać Wam nowe wieści na temat nowej wersji systemu od Google.

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash