Przyszłoroczne flagowce Galaxy z potężnym procesorem?

Całkiem niedawno Samsung zaprezentował nam nowe flagowce z rodziny Galaxy S23, które zaoferowały nam wzmocnione względem konkurencji, topowe procesory Snapdragon. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w przyszłym roku koncern z Korei może pokusić się o zastosowanie w przypadku swojej sztandarowej serii jeszcze mocniejszych układów.

fot. Samsung

Najlepsze smartfony z Androidem – Samsung Galaxy?

Przyszłoroczne topowe smartfony od Samsunga pracowały będą zapewne pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon Gen 3, który jest już opracowywany przez giganta rynku CPU. Do sieci wyciekły właśnie wyniki osiągnięte przez ów układ w Geekbench. Mowa o 1930 punktach w teście jednordzeniowym i 6236 punktach w teście wielordzeniowym. To wynik lepszy niż ten, który zanotował najmocniejszy układ od Apple – Apple A16 Bionic!

Co więcej – dowiedzieliśmy się, że układ Snapdragon 8 Gen 3 zaserwuje użytkownikom aż dziesięć rdzeni. Wśród nich trzeba wymienić główny rdzeń procesora, pięć rdzeni procesora o wysokiej wydajności i cztery rdzenie procesora o wysokiej wydajności energetycznej. Jeśli Samsung wynegocjuje z Qualcomm ponownie dodatkowe wzmocnienie takiego układu na potrzeby swoich flagowców – wydajność może być tu porażająca.

Czytaj też: Globalna premiera Xiaomi 13 potwierdzona!

Póki co jednak za wcześnie na to, by mówić o jakichś konkretnych cechach przyszłorocznych flagowców od Samsunga. Pierwsze przecieki z nimi związane zaczną trafiać do sieci jesienią. Wtedy też zacznie się nam kształtować ogólny zarys ich specyfikacji.

Grafika tytułowa: Samsung