Globalna premiera Huawei P50 Pro już za kilka dni!

Huawei od dłuższego czasu zmaga się z problemami, przez które na pokładzie urządzeń koncernu pracujących pod kontrolą Androida, nie może pojawiać się Sklep Play. Nie przeszkadza to Chińczykom w projektowaniu kolejnych fantastycznych smartfonów, które pod względem możliwości nie odstają od konkurencyjnych rozwiązań. Lada dzień doczekamy się oficjalnej globalnej prezentacji nowego flagowca – Huawei P50 Pro. Co wiemy o nim już dziś?

Huawei P50 Pro debiutuje w wersji globalnej!

Huawei P50 Pro na rynku chińskim zadebiutował już niemal pół roku temu. Urządzenie nie było jednak dostępne na innych rynkach. Koncer z Państwa Środka wreszcie zdecydował jednak, że jego flagowiec trafi także na inne kontynenty. Czego więc możemy się po nim spodziewać? Na pewno autorskiego oprogramowania Harmony OS bazującego na projekcie AOSP. Aplikacje w takiej sytuacji będziecie pobierać ze sklepu AppGallery, więc ich dostępność może być mocno ograniczona.

Samo urządzenie oferuje ekran OLED o przekątnej 6,6″, rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Sercem flagowca jest procesor Snapdragon 888 bez wsparcia dla 5G (specjalny wariant, z którego może skorzystać Huawei). Ponadto producent na pokładzie urządzenia zaserwuje nam 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB, 256 GB lub 512 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika.

Zaplecze fotograficzne stanowią cztery obiektywy: główny 50MP, monochromatyczny 40MP, szerokokątny 13MP i teleobiektyw 64MP. Tradycyjnie już w przypadku flagowego produktu Huawei – nie musimy martwić się o jakość wykonywanych za jego pośrednictwem zdjęć i materiałów wideo. Koncern z Chin przyzwyczaił nas do tego, że te zazwyczaj są wyborne! Urządzenie zasila bateria o pojemności 4360 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania – zarówno tradycyjnego, jak i indukcyjnego.

Czytaj też: Wybieramy smartfon do 2000 złotych – styczeń 2022

Niestety Huawei w Europie będzie żądało solidnej kwoty za swojego flagowca. P50 Pro ma kosztować w Europie 1199 euro (5480 złotych). Globalna premiera omawianego urządzenia jest zaplanowana na 12 stycznia. Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy Waszym zdaniem nie jest to nieco za wysoka cena jak na urządzenie, które nie oferuje nam dostępu do usług Google.