Find X4 Pro będzie miał aparat pod ekranem? Opublikowano patent

Flagowiec Oppo ma zadebiutować w marcu, a serwis LetsGoDigital dotarł do informacji, które mogą pokazywać nam kilka nowoczesnych rozwiązań modelu.

Oppo od kilku lat pracuje nad technologią pozwalającą na umieszczenie aparatu pod ekranem smartfona, na razie jednak widzieliśmy, jak rozwiązanie może poprawić jakość wykonywanych zdjęć, ale firma nie wykorzystała go jeszcze w żadnym ze swoich dostępnych na rynku produktów. To może się zmienić już przy premierze Oppo Find X4 Pro – wg holenderskiego serwisu LetsGoDigital chiński producent zarejestrował patent modelu wykorzystującego aparat pod ekranem oraz dodatkowym wyświetlaczem umieszczonym na tylnej ściance obudowy, tuż przy wyspie aparatu. 

Czytaj też: Oppo pokazało wysuwany aparat, inny niż dotychczasowe pop-upy w smartfonach

LetsGoDigital

Patent został złożony w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej we wrześniu ubiegłego roku i opublikowany 14 grudnia. Dokumentacja zawiera 48 zdjęć nowoczesnego smartfona z zaokrąglonymi krawędziami, praktycznie pozbawionego ramki, a także – w związku z zastosowaną technologią aparatu pod ekranem, która w tym roku doczekała się już trzeciej generacji – bez wycięcia na aparat do selfie z przodu. W robieniu autoportetów ma za to pomóc dodatkowy, bliźniaczy pod względem wielkości w stosunku do wyspy aparaty ekran z tyłu, na którym – jak pokazują rendery – mogą być także wyświetlane podstawowe informacje jak godzina czy data. 

LetsGoDigital zauważa, że rozwiązania dobrze wpisują się w charakter flagowej serii Find. Do tej pory Oppo nie miało jeszcze urządzenia z tylnym ekranem, po który sięga już konkurencja – znajdziemy go m.in w tegorocznym Xiaomi Mi 11 Ultra, a nawet w Vivo Nex Dual Display z 2018 roku. Seria Oppo Find X4 ma zadebiutować pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku, a zważywszy na liczne wersje kolorystyczne i długi czas zatwierdzania patentu – niewykluczone, że najnowszy przeciek pokazuje nam flagowca w pełnej krasie.

Źródło: GSM Arena, LetsGoDigital, fot: LetsGoDigital