Finał wielkiej imprezy esportowej w ZEA

Światowe finały kończące tegoroczny BLAST Premier zorganizowane zostaną na Bliskim Wschodzie.

Ta prestiżowa impreza, wieńcząca ligowe rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive  po raz pierwszy w historii zagości w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„W ramach naszego procesu poszukiwania miast-gospodarzy zawsze rozglądamy się ze znaczącymi lokacjami i obiektami na całym świecie. Abu Zabi to idealne miejsce, by kontynuować działania rozpoczęte na bardzo udanych wiosennych finałach w Lizbonie i na jesiennych finałach w Kopenhadze. Światowe finały podążą śladem tak popularnych sportów, jak UFC, F1 i NBA. Niezwykła Etihad Arena będzie idealną sceną dla naszej imprezy. Esport i branża gamingowa na Bliskim Wschodzie rozwijają się w zawrotnym tempie. Setki ludzi są zaangażowane jako gracze lub kibice. BLAST chce dostarczać najlepsze show we wszystkich zakątkach globu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować wraz z AD Gaming, by zorganizować w Abu Zabi BLAST Premier World Final”. Powiedziała Charlotte Kenny,  dyrektor zarządzający BLAST Premier.

Wydarzenie odbędzie się w Etihad Arena na wyspie Yas w dniach 14-18 grudnia. Osiem ekip przystąpi do walki o łączną pulę nagród wynoszącą 1 miliona dolarów.

Udział w finałach zapewniły sobie do tej pory  Natus Vincere oraz FaZe Clan. Odpowiednio triumfator wiosennych finałów oraz zwycięzca PGL Major Antwerp 2022. O pozostałe sześć miejsc drużyny powalczą podczas Intel Extreme Masters Rio 2022, ESL Pro League Season 16 oraz podczas jesiennych finałów BLAST Premier. Pozostałe trzy zostaną przyznane na podstawie globalnego rankingu. Obecnie, premiowane miejsce zajmuje zespół ENCE, którego graczami są Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz.  

Czytaj także: BLAST Spring Final 2022 rozstrzygnięty!