BLAST Spring Final 2022 rozstrzygnięty!

Osiem najlepszych drużyn CS:GO na świecie walczyło o pulę nagród w wysokości 425 000 dolarów w BLAST Spring Final 2022.

O pieniądze oraz miejsce w światowym finale BLAST Premier World Final 2022 zmagały się drużyny: NAVI, G2 Esports, FaZe Clan, BIG, Team Vitality, OG, ENCE, pain Gaming. Te dwie ostatnie uzyskały najlepsze wyniki podczas regionalnych rozgrywek Spring Showdown. Oprócz przepustki do finałowego etapu otrzymały po 20 000 dolarów i 1600 punktów BLAST Premier.

W ostatecznym starciu wiosennych finałów ukraiński Natus Vincere spotkał się z francusko-duńskim Team Vitality.

W meczu o najwyższą stawkę mogliśmy obejrzeliśmy rywalizację pomiędzy dwoma topowymi snajperami – Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem a Mathieu „ZywOo” Herbautem.

Z potyczki górą wyszli gracze NAVI, którzy po szalenie jednostronnym pojedynku pokonali oponentów wynikiem 2:0.

Ukraińska formacja pokazała, że nawet z nowym kapitanem oraz zmiennikiem wciąż są przynajmniej o klasę lepsza niż przeciwnicy. S1mple i spółka na przestrzeni dwóch map oddali zaledwie trzynaście punków – osiem na pierwszej i pięć na drugiej. Vitality  było bezradne w starciu z byłymi mistrzami świata w CS:GO.

Na słowa uznania zasługuje portugalska publiczność, która nie zawiodła. Przez trzy dni przy każdym ze spotkań panowała niezwykle gorąca atmosfera. Pomimo tego, że w turnieju nie brała udział żadna portugalska drużyna, fani zawzięcie i głośno dopingowali uczestników. Dając do zrozumienia, że imprezy esportowe tej rangi powinny częściej gościć na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego.  

Czytaj także: BLAST poszerza zasięgi nadawcze