Ferrari usuwa logo Kaspersky z bolidów F1

Rzecznik Ferrari poinformował, że logo Kaspersky Lab zniknie z samochodów Formuły 1, kasków kierowców i platform internetowych.

„Partnerstwo zostało wstrzymane ze względu na wspólną decyzję podjętą przez obie firmy” – podał rzecznik w oświadczeniu. Kaspersky dostarczał oprogramowanie antywirusowe dla Ferrari. Przedstawiciel Ferrari uniknął jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące dalszej współpracy między obiema firmami.

Niedawno pisaliśmy o ostrzeżeniach przed stosowaniem rosyjskiego oprogramowania, które wystosowały między innymi służby wywiadowcze w Niemczech. Sugerują one niską wiarygodność przedsiębiorstwa z Rosji w obliczu konfliktu na Ukrainie.

Czytaj też: Uwaga na oprogramowanie Kaspersky

Tymczasem Agencja Reutera poinformowała wczoraj, że również włoskie władze publiczne muszą wymienić oprogramowanie antywirusowe, powiązane z Rosją. W ten sposób chcą zapobiec wszelkim zakłóceniom usług z powodu trwającego konfliktu na Ukrainie  

Włoski organ nadzoru danych rozpoczyna dochodzenie w sprawie potencjalnych zagrożeń prywatności, związanymi z korzystaniem z oprogramowania dostarczonego przez firmę Kaspersky Lab. Te działania mają związek z rosnącymi obawami dotyczącymi potencjalnych cyberataków.

Organ regulacyjny poprosił firmę Kaspersky o podanie liczby i szczegółowy charakter swoich klientów oraz o wyjaśnienie, w jaki sposób jego narzędzia przetwarzają dane osobowe, w tym o to, czy są one udostępniane zagranicznym rządom.

Kaspersky, w e-mailowym oświadczeniu podał, że ​​firma otrzymała prośbę włoskiego regulatora i odpowie na wszelkie wątpliwości, w niej wyrażone.