Facebook i Messenger znowu razem?

Pamiętacie jeszcze czasy, w których z Messengera mogliśmy korzystać w ramach aplikacji Facebooka? To było dawno temu. Kilka lat temu osoby decyzyjne zarządzające społecznościowym gigantem postanowili serwować nam oddzielne rozwiązania służące do przeglądania naszego newsfeeda oraz do wymiany wiadomości w ramach Facebooka. Nie jest to do końca wygodne rozwiązanie. Jak się jednak okazuje, pojawiła się szansa na zmiany w tej materii.

fot. Timothy Hales Bennett / Unsplash

Ważne zmiany na Facebooku już wkrótce?

O potencjalnych zmianach w serwisie, które możemy odczuć w nadchodzących miesiącach poinformował już szef Facebooka, Tom Alison:

„Testujemy możliwość dostępu do skrzynki odbiorczej Messengera w aplikacji Facebooka i wkrótce zobaczycie, jak rozszerzamy to testowanie. […]
W nadchodzącym roku będziemy budować więcej sposobów na integrację funkcji przesyłania wiadomości w Facebooku. Ostatecznie chcemy, aby łączenie się i dzielenie się ludźmi było łatwe i wygodne, zarówno w aplikacji Messenger, jak i bezpośrednio w serwisie Facebook.”

Jak się jednak okazuje, o udostępnieniu funkcji Messengera w aplikacji Facebooka nieoficjalnie mówi się już od kilku tygodni. Niektórzy użytkownicy nawet – zapewne w ramach testów przeprowadzanych przez koncern Meta – otrzymali dostęp do nowej funkcji znanej pod nazwą Chat Facebooka. Nowość może być przydatnym rozwiązaniem, jeśli wiadomości na Facebooku wysyłamy sporadycznie i nie chcemy instalować w tym celu dodatkowej aplikacji.

Czytaj też: Konferencja Google I/O 2023 zapowiedziana!

Miejmy nadzieję, że koncern Meta nie będzie nam kazał czekać zbyt długo na informacje związane ze zmianami na Facebooku i w Messengerze. Gdy tylko takowe pojawią się w sieci – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Dima Solomin / Unsplash