eSIM dla wszystkich w Play!

Play nabiera rozpędu po połączeniu sił z UPC. Ostatnimi czasy znany i popularny operator zaoferował nam z tego powodu wiele ciekawych i opłacalnych ofert oraz promocji. Tym razem czas jednak na zupełną nowość. Wszyscy użytkownicy Play mogą już skorzystać z eSIM! Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Czym jest eSIM?

eSIM to cyfrowa karta SIM, która umożliwia aktywowanie planu sieci komórkowej od operatora bez potrzeby używania fizycznej karty SIM. Technologia eSIM ma wiele zalet – daje użytkownikowi możliwość korzystania z tego samego numeru i pakietu danych na kilku posiadanych przez niego urządzeniach. Niestety tak naprawdę jeszcze niewiele urządzeń spośród tych dostępnych na rynku oferuje wsparcie dla owej ciekawej technologii.

Karty eSIM stosowane są przede wszystkim w przypadku niektórych nowych, topowych smartfonów. Mam tu na myśli sprzęt od takich producentów, jak Samsung, Apple czy OPPO. Ponadto coraz częściej eSIM stosuje się na pokładzie smartwatchy oferujących możliwość wykonywania połączeń. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba biegać do operatora i załatwiać u niego kolejnej karty SIM.

Usługa eSIM w Play wystartuje 22 sierpnia. Wtedy też zostanie podana lista kompatybilnych z usługą urządzeń. Decyzja operatora oznacza, że wszyscy topowi operatorzy w Polsce udostępniają już swoim abonentom funkcję eSIM (choć niektórzy w ograniczonym zakresie).

Czytaj też: Eko-słuchawki Adidas – zrobią furorę?

Cieszy fakt, że Play wprowadza na szeroką skalę praktyczne rozwiązanie, jakim jest eSIM. Miejmy nadzieję, że teraz za wdrażanie rozwiązania zabiorą się także pomniejsi operatorzy komórkowi nad Wisłą. Będziemy dla Was monitorować sytuację i Was informować w tej kwestii.

Grafika tytułowa: Malte Helmhold / Unsplash