Epic Games Store – nie będzie zakazu NFT!

Giganci branży gamingowej – Microsoft oraz Steam – zabraniają w regulaminach swoich usług implementowania w grach mechanizmów blockchainowych. Te uznawane są bowiem za furtkę do popełniania przekrętów i przestępstw. Jak się okazuje, wad NFT zdaje się nie zauważać szefostwo Epic Games Store. Na tej platformie NFT – przynajmniej na razie – nie będzie zabronione.

Epic Games Store z własnym systemem wartości?

Tim Sweeney, szef Epic Games zapowiedział, że w regulaminie usługi nie pojawią się żadne zapiski mające na celu zabronienie wykorzystywania przez twórców mechanizmów związanych z rozwiązaniami takimi, jak NFT czy blockchain. W obliczu dość radykalnych decyzji pozostałych rynkowych graczy, ta wydaje się być bardzo kontrowersyjną. Być może ma jakieś drugie, ukryte dno.

Warto jednak wspomnieć o tym, że gry publikowane w sklepie Epic Games nie będą w żaden sposób banowane, ani usuwane nawet jeśli twórcy będą implementowali w ich przypadku bardzo kontrowersyjne rozwiązania i funkcje związane z NFT czy blockchain. Szef Epic Games swoją decyzję argumentuje tym, że chce dać twórcom gier pełną wolność w decydowaniu o ich modelu biznesowym. Sam Sweeney jest przeciwnikiem NFT, ale nie chce zmuszać do dzielenia jego poglądów deweloperów związanych ze światem gier komputerowych.

Czytaj też: Nowy czujnik wykryje Alzheimera 17 lat przed objawami

No cóż – być może Epic chce w ten sposób przyciągnąć do swojej platformy wydawców nie mogących publikować swoich produkcji w konkurencyjnych usługach. Tego, póki co nie wiemy. Najbliższe miesiące pokażą nam ile gier wspierających NFT i blockchain zadebiutuje w Epic Games Store.

Grafika tytułowa: Epic