Eko-słuchawki Sony oficjalnie!

Sony to jeden z wiodących dostawców rozwiązań audio w naszych domach. Koncern z Japonii nie tylko chce oferować nam najnowocześniejsze rozwiązania na pokładzie swoich produktów. Chce być też bowiem liderem w segmencie eko-elektroniki. Dlatego na rynek trafia właśnie specjalna edycja słuchawek LinkBuds S wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.

Sony LinkBuds S w limitowanej edycji wykonano z plastikowych butelek na wodę oraz z części samochodowych pochodzących z recyklingu. Sprzęt sprzedawany będzie w nowej wersji kolorystycznej o wdzięcznie brzmiącej nazwie – „Błękit Ziemi”. Jednocześnie Sony nawiązało współpracę z organizacją Conservation International, która zajmuje się ochroną mórz i oceanów. W związku z tym japoński koncern przekaże 2 dolary od każdego sprzedanego zestawu na cele związane z ochroną naszej planety. Conservation International wyliczyło, że każdy sprzedany egzemplarz Sony LinkBuds S w limitowanej edycji pozwoli ochronić około 58 824 metrów kwadratowych mórz i oceanów.

„W naturze nic nie dzieje się w próżni, zatem zanieczyszczenie w jednym miejscu może oddziaływać na cały ocean. Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi, będące problemem samo w sobie, nakłada się na inne zjawiska szkodzące oceanom, od zmian klimatycznych po przełowienie. Przyszłość ludzkości zależy od dobrego stanu oceanu, a inicjatywy tego rodzaju pomagają pozyskiwać fundusze oraz zwiększać świadomość i zaangażowanie konsumentów.” – Anastasia Khoo, Chief Marketing Officer w Conservation International

Czytaj też: Jabra prezentuje nowe słuchawki TWS dla profesjonalistów!

Sony LinkBuds S kosztują w Polsce 649 złotych i możemy się spodziewać, że tyle samo trzeba będzie zapłacić za ich nowy wariant.