Dziwne badania w ramach tajnego projektu

Tunele czasoprzestrzenne, gwiezdne wrota, negatywna energia, komunikacja fal grawitacyjnych o wysokiej częstotliwości, ciemna energia i manipulacja dodatkowymi wymiarami, wreszcie kontakty z UFO.

To zawartość odtajnionych Dokumentów Referencyjnych Wywiadu Obronnego (DIRD). Były one częścią tajnego programu AATIP, Departamentu Obrony USA, w latach 2007 – 2012.

W ramach programu rząd USA wydał dziesiątki milionów dolarów na badania dziwacznych, eksperymentalnych technologii. Takich jak peleryny-niewidki, urządzenia antygrawitacyjne, przejezdne tunele czasoprzestrzenne i propozycja tunelowania przez księżyc za pomocą jądrowych materiałów wybuchowych.

Wiele raportów podkreśla niepraktyczność wdrażania zaawansowanych technologii, będących przedmiotem badań. Na przykład w raporcie DIRD dotyczącym niewidzialności autorzy piszą, że „opracowanie doskonałych urządzeń maskujących jest niemożliwe. Ponieważ wymaga zastosowania technologii, gdzie prędkość światła zbliża się do nieskończoności”. Jednak urządzenia maskujące, które sprawiają, że obiekty stają się niewidoczne dla czujników mikrofalowych, takich jak radary i czujniki ruchu, są „zdecydowanie w zasięgu obecnej technologii.”

W raporcie na temat „ujemnego napędu masowego” autorzy proponują poszukiwania niezwykle lekkich metali. Występujących głęboko po powierzchnią Księżyca, które mając wytrzymałość stali, są od niej 100 tysięcy razy lżejsze.  Aby do nich dotrzeć, autorzy sugerują wysadzanie tunelu przez skorupę i płaszcz księżycowy za pomocą termojądrowych materiałów wybuchowych.

Nie jest jasne czy te dokumenty DIRD kiedykolwiek doprowadziły do ​​jakichkolwiek długoterminowych inwestycji w zaawansowane technologie. Według serwisu Vice, duża część programu AATIP opierała się na badaniach kontraktowych. Głównie z prywatną firmą o nazwie Bigelow Aerospace Advanced Space Studies (BAASS). Firma była prowadzona przez Roberta Bigelowa, osobistego przyjaciela nieżyjącego już senatora Harry’ego Reida. Był on odpowiedzialny za stworzenie AATIP — otrzymała 10 milionów dolarów kontraktu na pierwszy rok badań nad programem.

Czytaj także: Armia USA używa broni laserowej. 1 strzał – 1 dolar