Dziś poznamy nowe komputery Surface!

To już dziś! Jak co roku, w październiku, Microsoft zaprezentuje nam nowe, ciekawe urządzenia ze swojej flagowej rodziny Surface. Koncern z Redmond od lat dba o to, by jego produkty pracujące pod kontrolą Windowsa wyznaczały trendy na rynku. Czy amerykanie pozytywnie nas zaskoczą? Sprawdźmy co wiemy na temat dzisiejszego wydarzenia!

Gdzie oglądać? Co nowego?

Dzisiejszą konferencję można będzie śledzić zarówno na kanale Microsoft Surface w serwisie YouTube, jak i na stronie internetowej koncernu z Redmond. Czego spodziewamy się po amerykańskim gigancie? Przede wszystkim oficjalnych prezentacji urządzeń takich, jak Surface Pro 9 i Surface Laptop 5. Raczej nie liczymy natomiast na premierę 3. generacji Surface Phone. Można odnieść wrażenie, że ów projekt nie jest teraz priorytetem dla Microsoftu.

Surface Pro 9 – według wcześniejszych przecieków – ma być urządzeniem opartym na architekturze ARM, wyposażonym w 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2880 x 1920 pixeli odświeżany z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Jego sercem będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3 z modemem 5G. Pod względem designu Microsoft postawić ma na zaokrąglone krawędzie i cieńszą ramkę.

Nowy notebook amerykanów – Surface Laptop 5 – ma pracować pod kontrolą procesorów AMD. Ponadto mówi się o tym, że owa nowość zaoferuje użytkownikom wyświetlacz o odświeżaniu 120 Hz, złącze Thunderbolt 4 oraz inne bardzo przydatne, dodatkowe porty, w tym USB-C z USB 4.0. Komputer doczeka się wykończenia z Alcantary i metalu. Jakiś czas temu wyciekły do sieci także akcesoria dedykowane komputerowi Surface Studio 3. Być może poznamy dziś wieści z nim związane.

Czytaj też: Niepokojący błąd w Windows 11!

Tegoroczna konferencja zbiega się z 10. rocznicą wprowadzenia na rynek serii Surface jako – wtedy – głównego konkurenta dla apple’owskiego iPada. Czy koncern z Redmond będzie chciał świętować z nami ten fakt? Dowiemy się za kilka godzin!

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash