Dzięki 100 godzinom streamów Nvidia zebrała 166 tys. dla WOŚP

W osiągnięciu rekordowego wyniku pomogło 72 twórców z bardzo różnych dziedzin i branż.

Trwający w ubiegłym tygodniu sześciodniowy stream charytatywny Nvidii przyciągnął 72 twórców, graczy i streamerów, którzy w siódmej edycji wydarzenia pomogli pobić dotychczasowy rekord zbiórki i zdobyć 166 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na główny cel tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli leczenie wad wzroku dzieci. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć m. in. Cyber Mariana, Jarosława ‘pashaBiceps’ Jarząbkowskiego, Kingę Kujawską, Wojciecha ‘Łozo’ Łozowskiego, piosenkarkę Marie i wielu innych zaproszonych gości.

Czytaj też: Jaki prezent na święta? Propozycje redaktorów conowego.pl!

Stream trwał niemal 100 godzin i towarzyszyły mu m.in panele dyskusyjne czy praktyczne warsztaty i prezentacje. Twórcy ze studia Pixel Race mieli okazję pokazać, na czym polega różnica pomiędzy działaniem na green screenie, a wirtualną produkcją. Z kolei Mateusz Waliszewski, prowadzący szkołę rysunku i malarstwa EduKreska, pokazał jak wykorzystać podstawy rysunku i zasady perspektywy w tworzeniu scenografii gier komputerowych. Zainteresowani fotografią mogli wysłuchać porad profesjonalisty Jakuba Kaźmierczyka, który opowiadał o tym jak wykonać efektowne zdjęcia. 

Robert Makłowicz w ramach występu nie tylko zaprezentował kilka pomysłów na ekspresowe dania, ale też opowiedział o sentymencie do klasyki gier – “Wolfensteina” czy “Red Baron”. Ważnym punktem wydarzenia było wreszcie uruchomienie prawie 50 aukcji, z których niektóre trwają nadal, a na ich zwycięzców czeka atrakcyjny sprzęt komputerowy, w tym komputer z serii MAD Dog w unikalnej obudowie, stworzonej przez Staszka Wiertelaka. Pełną listę licytowanych przedmiotów znajdziecie tu.