Duke Nukem wkroczy do kin?

Duke Nukem to dla fanów gier komputerowych (szczególnie starszych) postać kultowa. Któż z nas nie pamięta kultowej strzelanki sprzed lat – Duke Nukem 3D? W swoich czasach oferowała świetną oprawę graficzną i… fantastyczne kwestie głównego bohatera. Jak się okazuje, „Książę” może się doczekać własnego filmu!

Duke Nukem to kultowa postać!

Jeszcze kilka lat temu ekranizacje gier komputerowych kojarzyły się nam wyłącznie z miernej jakości produkcjami. To się jednak ostatnio zmienia. Coraz częściej za przenoszenie na duży ekran fabuły popularnych gier zabierają się znani filmowcy, a w głównych rolach pojawiają się cenieni aktorzy.

Właściciele praw do marki Duke Nukem puścili ostatnio parę z ust odnośnie możliwości powstania filmu w którym głównym bohaterem będzie właśnie Duke Nukem. Nie znamy jeszcze szczegółów fabuły produkcji. Mówi się jednak, że mieliby za nią odpowiadać Josh Heald, Jon Hurwitz oraz Hayden Schlossberg – osoby odpowiedzialne za serial Cobra Kai.

Czytaj też: Obcy doczeka się nowej gry!

Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej na temat możliwej ekranizacji gry Duke Nukem. Z pewnością będzie to kino absurdu zdecydowanie przeznaczone dla starszych widzów. Oby było to świetne widowisko, które spodoba się osobom, które przy tytułach z serii Duke Nukem zawaliło wiele godzin!

Grafika tytułowa: 3D Realms, Gearbox Software