Drony Prime Air dostarczą towary w Kalifornii i Teksasie

Amazon ogłosił, że w ramach swojego programu pod nazwą Prime Air zacznie dostarczać zakupy za pomocą dronów w Teksasie oraz w Kalifornii.

Lockeford w Kalifornii oraz College Station w Teksasie to pierwsze miasta, do których jeszcze w tym roku drony dostarczą paczki. Klienci z tych miejscowości, dzięki współpracy Amazona z Uniwersytetem Teksańskim będą mogli być zaopatrywani w tysiące przedmiotów codziennego użytku, pochodzących z oferty handlowego giganta.

Według zapewnień Amazona drony są w stanie dostarczyć paczki o wadze do 2,3 kg w mniej niż godzinę. Drony Prime Air mogą latać z prędkością do 80 km/h na godzinę i do wysokości 120 metrów.

Urządzenia docierają do wyznaczonego miejsca dostawy, zniżają się przed domem do bezpiecznej wysokości. Maszyna uwalnia paczkę, osiąga pułap przelotowy i wraca do bazy, informuje Amazon.

Program dostaw dronów firmy Amazon działa od 2013 roku. Wtedy założyciel i ówczesny dyrektor generalny, Jeff Bezos, powiedział, że firma testuje tę technologię. Obiecał, że półgodzinna wysyłka z dronami Prime Air dotrze już w 2018 roku.

Od tamtej pory Amazon rozwijał powoli swą technologię. Debiut zaktualizowanej wersji drona dostawczego Prime Air miał miejsce w 2019 roku na konferencji w Vegas. Jeff Wilke, który był szefem konsumenckim Amazona, ogłosił, że drony będą używane „w ciągu kilku miesięcy” do dostarczania paczek.

Amazon osiągnął znaczny postęp w sierpniu 2020 roku. Wtedy Federalna Administracja Lotnictwa wydała zgodę na eksploatację floty dronów dostawczych Prime Air.

Czytaj także: Podwodne drony szmuglują haszysz z Maroka