DJI Mini 3 zaskakuje świetną ceną!

DJI Mini 3 to nowy, opłacalny w zakupie dron od znanego i cenionego producenta. Doczekaliśmy się jego oficjalnej premiery, podczas której DJI zaskoczyło nas nie tylko rozsądną specyfikacją urządzenia, ale i jego ceną. Co warto wiedzieć na temat nowego drona dla mas?

fot. DJI

Świetny sprzęt dla początkujących

Dron DJI Mini 3 wyposażony został w całkiem wydajną baterię zapewniającą możliwość loty przez 38 minut, lub nawet przez 51 minut dzięki zaawansowanej baterii Intelligent Flight Battery Plus. Nie obyło się jednak bez kompromisów względem DJI Mini 3 Pro – dla zachowania niskiej, atrakcyjnej dla klienta ceny. Producent zrezygnował m.in. z czujników przeszkód. Z tego względu konieczne będzie poświęcenie większej uwagi nauce sterowania dronem – by korzystać z niego w konsekwencji w bardzo bezpieczny sposób.

Co z modułem foto/wideo? Koncern DJI postawił tu na matrycę CMOS zapewniającą rozdzielczość 12 MP. Została ona zamontowana na trzyosiowym gimbalu. Charakteryzuje ją rozmiar 1/1,3-cala, pole widzenia 82,1 stopnia oraz przysłona f/1.7. Względem wersji Pro zabrakło tutaj jednak trybu zdjęciowego 48 Mpix oraz możliwości nagrywania wideo w 60 klatkach na sekundę w jakości 4K. Wartość maksymalnego bitrate to natomiast 100 Mb/s. Na pocieszenie dodam, że waga drona nie przekracza 250 g, więc na korzystanie z niego nie trzeba wyrabiać licencji.

Czytaj też: Oto nowe akcesoria Xiaomi

Ceny nowego drona – czyli najważniejsza dla wielu z nas kwestia – kształtują się w następujący sposób:

  • DJI Mini 3 z kontrolerem RC-N1 – 2999 złotych,
  • DJI Mini 3 z kontrolerem DJI RC – 3849 złotych,
  • Zestaw Fly More Combo z kontrolerem RC-N1 – 3899 złotych.

Dajcie koniecznie znać, jak podoba się Wam nowy dron i czy skusicie się na zakup.

Grafika tytułowa: DJI