Oto nowe akcesoria Xiaomi

Wczoraj Xiaomi zaprezentowało nam oficjalnie swoje flagowce – smartfony Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. Mają być one realną konkurencją dla serii Galaxy S23 od Samsunga. Naszej uwadze nie powinno jednak umknąć również to, że koncern z Chin pokazał także ciekawe akcesoria – zegarek oraz słuchawki. Co powinniśmy wiedzieć na ich temat? Sprawdźmy!

fot. Xiaomi

Xiaomi Buds 4

Xiaomi Buds 4 to nowe słuchawki douszne giganta, serwujące nam zaawansowane funkcje. Mamy tu więc zarówno ANC, jak i tryb przezroczystości. Jestem ciekaw, jak owe TWS-y będą sprawdzały się w praktyce – nie zostały bowiem wyposażone w dodatkowe gumki izolujące nas od hałasów otoczenia. Słuchawki wyróżnia wsparcie dla dźwięku przestrzennego oraz wsparcie dla kodeku LHDC 5.0. Ma on zapewniać jakość do 192 kHz. Z naszymi urządzeniami połączą się przez Bluetooth 5.3, co zwiastuje stabilne połączenie. Warto wspomnieć również o tym, że Xiaomi Buds 4 otrzymały certyfikat Hi-Res Audio Wireless. Baterie wbudowane w słuchawki pozwolą na nawet 6 godzin odtwarzania na jednym naładowaniu i do 30 godzin w połączeniu z etui ładującym.

fot. Xiaomi

Xiaomi Watch S2

Xiaomi Watch S2 to nowy zegarek od Chińczyków. Co prawda daleko mu do urządzeń high-endowych, jednak na średniej półce cenowej może narobić hałasu. Desing smartwatcha dość mocno upodabnia go urządzeń klasy Premium. Sprzęt będzie sprzedawany w dwóch wariantach – 42 mm i 46 mm. W ich przypadku przekątna ekranu to odpowiednio 1,32″ i 1,43″. Są to AMOLED-y o rozdzielczości 466 na 466 pikseli. Różnice można zauważyć także w pojemności akumulatora. W mniejszym zegarku ma on pojemność 305 mAh. Większy model oferuje 500 mAh. Jak możemy się domyślić, będzie to odczuwalne na co dzień.

Xiaomi Watch S2 oferuje nam mikrofon i głośnik do prowadzenia rozmów telefonicznych. Nie zabrakło wsparcia dla Bluetooth 5.2, GPS i NFC. Wodoszczelność została zapewniona na poziomie 5 ATM. Zegarek serwuje nam sztandarowe funkcje – monitorowanie stanu zdrowia oraz treningów. Przekaże nam również informacje o powiadomieniach z telefonu. Ciekawie natomiast zapowiadają się takie rozwiązania, jak możliwość zmierzenia ilość tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletowych, zawartości białka w organizmie czy temperatury skóry. Jestem ciekaw na ile dokładne będą te pomiary.

Czytaj też: Xiaomi 13 i 13 Pro oficjalnie!

Nie wiemy jeszcze, ile nowości od Xiaomi będą kosztowały w Polsce. Dowiemy się tego zapewne w momencie ich premiery, która powinna się odbyć już w nowym roku, gdy do naszego kraju trafią także Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro.

Grafika tytułowa: Xiaomi