Co nowego w MIUI 14?

MIUI 14 to nowa wersja nakładki systemowej od Xiaomi, która będzie wdrażana wraz z Androidem 13 dla urządzeń Xiaomi, Redmi i POCO. Podczas premiery nowych urządzeń chińskiego koncernu nieco uwagi poświęcono także oprogramowaniu. Co warto wiedzieć na jego temat?

Potwierdziły się informacje o nowościach!

Nowe rozwiązanie ma serwować użytkownikom ulepszoną architekturę systemu, zajmując mniej miejsca we wbudowanej pamięci smartfonów i tabletów. Poprawieniu ulegnie wydajność pracy aplikacji oraz gier uruchamianych na pokładzie sprzętu Xiaomi. Wprowadzone zostaną także możliwości szerszej personalizacji interfejsu smartfona – po to, byśmy mogli zaprojektować wygląd odpowiadający naszym wymaganiom.

Doczekamy się także usprawnień bardziej „funkcjonalnych”. Obejmują one odbieranie połączeń telefonicznych na tablecie Xiaomi, szybkie parowanie słuchawek z telefonem, tabletem lub telewizorem itp. Możemy liczyć również na odświeżony pakiet usług rodzinnych. Możliwe będzie utworzenie grupy do ośmiu osób, którym w wygodny sposób udostępnimy zdjęcia, wideo czy dane z aplikacji zdrowotnych. Poza tym usprawnione zostaną funkcje kontroli rodzicielskiej.

MIUI ma również oferować nam mniej niepotrzebnych aplikacji (tzw. bloatware) oraz nie wyświetlać denerwujących reklam w aplikacjach i interfejsie. To akurat rewolucja u Xiaomi. Być może przekona do zakupu sprzętu Xiaomi nowych użytkowników.

Czytaj też: Oto nowe akcesoria Xiaomi

Wdrożenie MIUI 14 będzie realizowane falami. W pierwszej kolejności oprogramowanie doczeka się wdrożenia w przypadku droższych modeli, by na samym końcu doczekać się debiutu na pokładzie sprzętu niskobudżetowego. Gdy dostępny będzie szczegółowy harmonogram dla Polski – wrócimy z informacją.

Grafika tytułowa: Xiaomi