Disney+ w Polsce – znamy datę debiutu!

Polski rynek serwisów VOD zaczyna się w ciekawy sposób rozrastać. Do niedawna bowiem absolutnym dominatorem w naszym kraju był Netflix. W ubiegłym roku dołączył do niego Prime Video a marzec 2022 przyniósł nam debiut na polskim rynku HBO Max. Już za kilkadziesiąt dni natomiast premiera kolejnego, mocnego zawodnika. Mam na myśli oczywiście Disney+. Znamy datę premiery serwisu w Polsce i cenę.

Disney+ może zrobić furorę nad Wisłą!

Disney+ zaoferuje nam bardzo bogaty wybór filmów i seriali. Wystarczy wspomnieć, że w ofercie serwisu znajdziemy praktycznie wszystkie najważniejsze tytuły spod szyldu Disney, Pixar, Star Wars, Marvel czy National Geographic. Jako że w większości są to bardzo popularne produkcje – Disney+ nie będzie narzekać nad Wisłą na brak zainteresowania.

Premiera serwisu na naszym rynku została zaplanowana na 14 czerwca. Wtedy właśnie apka Disney+ zadebiutuje na naszych urządzeniach mobilnych i na telewizorach. Cena subskrypcji w Polsce została ustalona na poziomie 28,99 złotych, ale użytkownicy będą również mogli wykupić abonament roczny za 289,90 złotych.

Z Disney+ skorzystamy na maksymalnie czterech urządzeniach. Możliwe będzie tworzenie profili użytkowników oraz pobieranie treści do oglądania w trybie off-line. Wybrane tytuły natomiast dostępne będą w trybie IMAX Enhanced z polepszoną jakością obrazu i dźwięku. Miejmy nadzieję, że aplikacja serwisu będzie wygodna i bezproblemowa w obsłudze.

Czytaj też: Oto wszystkie nowości w Netflix na kwiecień!

Rosnąca konkurencja w segmencie usług VOD z pewnością przełoży się na poprawę jakości świadczonych usług, bardziej atrakcyjne ceny i bogatszą ofertę poszczególnych rynkowych graczy. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę Disney+ w Polsce! Dajcie znać w komentarzach czy skusicie się na subskrypcję!