DeLorean Omega – podróż do przyszłości

Marka DeLorean ciągle w natarciu! Założona przez dyrektora przemysłu samochodowego Johna DeLoreana w 1975 roku, po bankructwie w 1982 roku zmieniła swój wizerunek pod nowym kierownictwem w 1995 roku.

Pod dowództwem brytyjskiego inżyniera Stephena Wynne’a, który nabył logo starej firmy i zapasy części przechodzi dobry okres.

DeLorean zaprezentował koncepcję Omega 2040, którą opisuje jako „całkowite odejście od tradycyjnego projektowania samochodów”. Z tego, co widzimy, dokładnie tak jest.

Koncepcja "Omegi" DeLoreana o tematyce Baja naprawdę wygląda jak z 2040 roku
Źródło: DeLoran

Ujawniając projekt cyberpunkowego wyścigowca terenowego podczas Monterey Car Week, DeLorean wyraźnie pokazał, że firma patrzy daleko w przyszłość ze swoimi projektami.  Auto posiada koła w stylu księżycowego łazika, przedni spojler, reflektory w kształcie armaty. A także półprzezroczyste tylne reflektory w kształcie płetwy i linię dachu w kształcie hantli. Nie posiada bocznych lusterek.

Koncepcja "Omegi" DeLoreana o tematyce Baja naprawdę wygląda jak z 2040 roku
Źródło: DeLoran

Pojazd koncepcyjny Omega łączy swobodę projektowania elektrycznego układu napędowego z postawą wyścigów terenowych. Jeżdżąc na dużych, masywnych kołach z jedną gigantyczną przednią szybą, która wydaje się rozciągać od kratki do tylnych świateł pojazd przyszłości robi naprawdę ogromne wrażenie.

Czytaj także: Perła motoryzacji ze spalinowym silnikiem