Część kodu Twittera oficjalnie upubliczniona!

Twitter upublicznił dzisiaj części kodu, który decyduje o sposobie rekomendacji treści. W ten sposób umożliwia użytkownikom i programistom wgląd w jego działanie oraz możliwość sugerowania modyfikacji algorytmu – informuje Reuters.

Firma Elona Muska poinformowała, że ​​umieściła kod w dwóch repozytoriach na platformie do udostępniania kodów Github. Znalazł się tam kod źródłowy wielu części Twittera, w tym algorytm rekomendacji, który kontroluje tweety, które użytkownicy widzą na swojej osi czasu.

Te działania nastąpiły wskutek żądania właściciela, który chce, aby przejrzystość kodu doprowadzi do większego zaufania wśród użytkowników. Ma także za zadanie rozwiać obawy prawodawców, którzy coraz częściej analizują platformy mediów społecznościowych pod kątem tego, w jaki sposób algorytmy wybierają treści, które widzą użytkownicy.

Musk napisał dziś na Twitterze, że osoby trzecie powinny być w stanie przeanalizować kod open source i „określić z rozsądną dokładnością, co prawdopodobnie zostanie pokazane użytkownikom”.

„Bez wątpienia wiele wstydliwych problemów zostanie odkrytych, ale szybko je naprawimy!” – zapowiada miliarder.

Twitter wykluczył kod, który zagrażałby bezpieczeństwu lub prywatności użytkowników, a także szczegóły, które podważyłyby wysiłki mające na celu zapobieganie wykorzystywaniu seksualnemu dzieci na platformie.

W zeszłym tygodniu część kodu aplikacji wyciekła na Github, który usunął go na prośbę Twittera. Jednocześnie zwrócił się on do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii o nakazanie Githubowi przedstawienia „wszystkich informacji identyfikujących” związanych z kontem Github, które opublikowało wyciek dotyczący kodu.

Czytaj także: Wielki wyciek danych na Twitterze!