Czarnobylska elektrownia pokonała rosyjską armię!

Rosyjska inwazja na Ukrainie wzbudziła strach Europejczyków już ponad miesiąc temu, gdy już na progu konfliktu przez okupanta zajęta została elektrownia atomowa w Czarnobylu. Wszyscy obawialiśmy się katastrofy mogącej wpłynąć na losy milionów obywateli naszego kontynentu. Jak się jednak okazuje, żadne zagrożenie tego typu się nie pojawiło. Czarnobyl pokonał natomiast rosyjskich żołnierzy, którzy właśnie są wycofywani z tego obszaru!

Czerwony Las pogrążył rosyjskich żołnierzy

Dziś rano świat obiegła informacja wskazująca na to, że rosyjscy żołnierze wycofują się z Czarnobyla. Muszę przyznać, że było to dla mnie niemałe zaskoczenie, gdyż przez wiele dni zawzięcie odcinali oni czarnobylską elektrownię oraz jej otoczenie od możliwości zaingerowania w tym rejonie przez administrację Ukrainy. Z powodu tej okupacji niemożliwe było m.in. gaszenie rozległych pożarów na tym niebezpiecznym obszarze.

Jak się okazuje, aż siedem autobusów z Rosjanami mogącymi ulec napromieniowaniu dotarło do białoruskiego centrum medycyny radiacyjnej. Owi żołnierze mają objawy choroby popromiennej. Według ekspertów mogło dość do wystawienia kiepsko i w nieodpowiedni sposób zabezpieczonych żołnierzy na działanie szkodliwego promieniowania występującego na terenie chociażby Czerwonego Lasu, przez który przeprawiały się wojska. Rosyjscy wojacy mogli także wdychać potężną ilość radioaktywnego pyłu unoszącego się na tym obszarze.

Rosja chciała straszyć Europę możliwością eskalacji konfliktu w rejonie Czarnobyla. Tymczasem dowódcy sami wprowadzili swoich ludzi w pułapkę. Skala nieudolności rosyjskiej armii podczas działań wojennych w Ukrainie jest porażająca. Dziś każdy bardziej postrzega Rosję jako wojaka machającego atomową szabelką, niż jako realne zagrożenie pod względem militarnym. Dowodzi tego masowe ostrzeliwanie obiektów cywilnych wskutek niemożliwości poradzenia sobie z bitną ukraińską armią.

Czytaj też: Płonie las w Czarnobylu! Powinniśmy się bać?

Rosyjskim żołnierzom napromieniowanym w Czarnobylu możemy jedynie współczuć. Ich przełożeni wysyłając ich w ten rejon i w ten sposób narażając ich życie popełnili poważne przestępstwo, z którego powinni zostać rozliczeni. Miejmy nadzieję, że sytuacja wokół czarnobylskiej elektrowni wróci teraz do normy i ze wszelkie zagrożenie wokół niej zostanie zażegnane.