Ćwierć miliarda dolarów na najnowsze Call of Duty

Wraz z rozwojem możliwości technologicznych wzrosły również koszty nakładów na produkcję nowoczesnych gier 3A (gry o najwyższych budżetach).

W szczególności takie tytuły jak Halo: Infinite i Cyberpunk 2077, mające długi cykl rozwojowy, to dzieła, na których stworzenie deweloperzy wydają masę pieniędzy. Według znawców branży, najnowszy Call of Duty, ma pojawić się w sprzedaży pod koniec 2022 roku. Wyniesie koszty rozwoju na nowy poziom – ponad 250 milionów dolarów.

Taki informacje podał użytkownik Twittera RalphsValve. Jest on dobrze znany graczom ze swoich częstych rewelacji na temat gier z tej serii. Według niego gra CoD 19: Modern Warfare II będzie kosztować od 250 do 300 milionów dolarów.

Activision nie wydało oficjalnie jeszcze żadnego komunikatu na temat tegorocznej premiery. Branża wierzy, że studio Infinity Ward, które będzie najprawdopodobniej głównie odpowiedzialne za rozwój Call of Duty zaprezentuje kontynuację „Call of Duty: Modern Warfare” w bierzącym roku.

Wcześniej informowano, że aż 11 podmiotów będzie uczestniczyć w rozwoju i produkcji najnowszej odsłony słynnej serii. Ze względu na liczbę deweloperów zaangażowanych w produkcję i rekordowe kwoty przeznaczone na sfinansowanie, ma zapoczątkować nową falę strzelanek.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/zlota-piatka-znow-razem-116317