Przydatny przełącznik HDMI AVS-3 od Denona

Denon zaprezentował dzisiaj przełącznik HDMI 8K z trzema wejściami / jednym wyjściem. Zaprojektowany po to, aby zapewnić właścicielom kompatybilnych amplitunerów Denon 8K AVR możliwość łatwego podłączenia do trzech urządzeń źródłowych 8K i 4K/120 Hz do swojego systemu rozrywki.

Przełącznik Denon AVS-3 został zamknięty w niepozornej obudowie przypominającą odtwarzacz Blu-ray, z panelem przednim ze szczotkowanego aluminium. W komplecie znajduje się też pilot na podczerwień do przełączania wejść Przełącznik jest kompatybilny z HDMI CEC. Aktywuje się automatycznie i przełącza wejścia po włączeniu funkcji HDMI CEC. Dotyczy to wszystkich podłączonych do urządzenia sprzętów jak amplituner AV, telewizor i inne urządzenia źródłowe 8K. AVS-3 można również kontrolować za pomocą pilota amplitunera AV. 

Instalatorzy i entuzjaści docenią fakt, że AVS-3 jest wyposażony w odłączane wsporniki do montażu na ścianie i funkcję wyprowadzenia odbiornika podczerwieni. Umożliwia  umieszczanie przełącznika poza zasięgiem wzroku lub w meblach AV, które mogą blokować odbiór podczerwieni.

Przełącznik HDMI AVS-3 firmy Denon będzie dostępny w sprzedaży od wrześniaw sugerowanej cenie detalicznej 899 zł.