Creative Chat – biznesowy zestaw słuchawkowy na USB C

Ten najnowszy model słuchawek przeznaczonych do komunikacji głosowej jest zoptymalizowany i ukierunkowany, by zapewnić wyjątkową jakość dźwięku w połączeniach konferencyjnych.

Creative Technology wprowadza na rynek europejski  drugiego przedstawiciela z nowej linii słuchawek przeznaczonych do komunikacji głosowej. Pierwszym zestawem z wspomnianej serii był zestaw słuchawkowy o nazwie Creative Chat, który łączył się analogowo z źródłem dźwięku.  Priorytetowymi cechami dla serii „Chat” ma być bardzo dobra jakość komunikacji głosowej i długotrwała wygoda użytkowania. 

Wyciszenie przez podniesienie

Creative Chat USB to stereofoniczny zestaw słuchawkowy, który zadziała na wszystkich systemach operacyjnych i platformach za pośrednictwem złącza typu USB C. Zestaw jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji konferencyjnych, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Skype, Cisco WebEx, Facebook Messenger i Google Meet.

W słuchawkach zastosowano specjalny elektretowy mikrofon pojemnościowy, z redukcją szumów. Mikrofon znajduje się na regulowanym i obracanym pałąku, który służy również do wyciszenia mikrofonu. Aby wyciszyć mikrofon wystarczy unieść pałąk mikrofonu do góry, by go aktywować przywrócić do poprzedniej pozycji. Zastosowany mikrofon pojemnościowy z redukcją szumów ma za zadanie skutecznie wyodrębnić i wyeksponować głosy rozmówców z pominięciem niechcianych dźwięków z otoczenia. Zestaw słuchawkowy Creative Chat został wyposażony w 40-milimetrowe przetworniki neodymowe. Odpowiadają one za jakość dźwięku podczas rozmów jak i rozrywki multimedialnej.

Na przewodzie znajduje się zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności, przyciski wyciszania mikrofonu i sterownia. Pilot posiada wskaźnik LED, który pokazuje, czy mikrofon jest wyciszony. Zestaw słuchawkowy jest  wyposażony we wbudowaną funkcję monitorowania mikrofonu, dzięki czemu użytkownik wie, czy jest słyszany przez innych.

Konstrukcja

Producent deklaruje, że słuchawki będą wyjątkowo wygodne nawet przy wielogodzinnym użyciu. Waga słuchawek to zaledwie 206 gram. Pady wyściełane są miękkim i wygodnym materiałem a ich struktura jest tak zaprojektowana by posiadać dobrą wentylację pomiędzy uszami a słuchawkami. Dla komfortu wielogodzinnego użytkowania pałąk jest regulowany i również wyściełany miękkim materiałem.  Zestaw słuchawkowy otrzymał wyjątkowo długi przewód, by nie ograniczał ruchów tylko do miejsca pracy lub multimedialnej zabawy.

Oprogramowanie

Producent udostępnia dla użytkowników oprogramowanie dedykowane słuchawkom. Aplikację można pobrać ze strony Creative. Oprogramowanie umożliwia nam ustawienie dźwięku  przy pomocy korektora graficznego i uruchomienie inteligentnego zestawu funkcji komunikacyjnych o nazwie SmartComms Kit. Funkcja VoiceDetect automatycznie i bezobsługowo wycisza lub włącza mikrofon w razie potrzeby jego użytkowania. Funkcja dwukierunkowej technologii redukcji szumów NoiseClean, pomaga pozbyć się wszystkich szumów tła we własnym otoczeniu i otoczeniu osób z którymi rozmawiamy.

Cena zestawu Creative Chat USB wynosi 229zł.