Cloud9 triumfuje w Dallas

Zakończył się turniej Intel Extreme Masters Dallas 2022 w CS:GO. W finale drużyna Cloud9 wyraźnie pokonała ENCE z Polakami w składzie 3:0 i zdobyła mistrzowski tytuł.

Zwycięzcy finałowej rozgrywki opuścili Dallas bogatsi o 100 tysięcy dolarów, ich rywale musieli zadowolić się 41 tysiącami dolarów.

Ale zespołowi, którego członkami byli Paweł „dycha” Dycha, Olek „hades” Miśkiewicz i Janusz „Snax” Pogorzelski, i tak należą się ogromne brawa. Drugie miejsce to fantastyczny rezultat!

ENCE szło przez turniej jak burza, wygrywając wszystkie (oprócz ostatniego) spotkania. Na swojej drodze Polacy pokonali MOUZ, G2 Esports, FaZe Clan oraz FURIĘ, a to bez wątpienia ścisła światowa czołówka.

Cloud9 miało nieco bardziej wyboistą drogę do finału. Musieli przedzierać się przez drabinkę przegranych i rozgrywać w play-offach jeden mecz więcej niż ENCE. Pozwoliło im to się jednak niesamowicie rozpędzić i wraz z pomocą lokalnej publiczności, zmiażdżyć rywali w finale.

Spory wkład w to osiągnięcie miał najmłodszy członek zespołu, Sergiej „Ax1Le” Rychtorow.

20-latek wypadł zresztą na tyle dobrze, że ostatecznie to właśnie jemu eksperci HLTV przyznali tytuł MVP dopiero co zakończonego IEM-a. I jest to wyróżnienie w pełni zasłużone, bo Rychtorow na każdej z szesnastu rozegranych przez siebie map prezentował się fantastycznie, co przełożyło się na rating wynoszący aż 1,32! To także młody gracz C9 przodował na imprezie, jeżeli chodzi m.in. o liczbę zdobytych fragów (339).

Czytaj także: ENCE sprawcą sensacji na IEM Dallas 2022