Cios w rosyjskich fanów Apple’a

Apple przestał sprzedawać swoje produkty w Rosji.

Firma ogłosiła swoją decyzję po tym, jak Rosja rozpoczęła w zeszłym tygodniu inwazję na Ukrainę. Inne duże, zachodnie firmy również zrywają więzi z tym krajem.

Od wczoraj wszystkie produkty dotychczas dostępne w rosyjskim sklepie internetowym firmy są oznaczone jako „niedostępne” do zakupu lub dostawy w Rosji. Firma nie prowadzi żadnych fizycznych sklepów Apple w Rosji.

Koncern z Cupertino poinformował również, że usunął kontrolowane przez państwo rosyjskie serwisy RT News i Sputnik News ze swojego App Store na całym świecie, z wyjątkiem Rosji.

Firma przedstawiła szereg działań w odpowiedzi na inwazję, w tym zatrzymanie całego eksportu do swoich kanałów sprzedaży w kraju. Apple Pay i inne usługi zostały ograniczone.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni rosyjską inwazją na Ukrainę. Stoimy po stronie wszystkich ludzi, którzy cierpią w wyniku przemocy”, poinformował Apple w oświadczeniu. „Wspieramy wysiłki humanitarne, udzielając pomocy w rozwijającym się kryzysie uchodźczym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć nasze zespoły w regionie”.

O zawieszeniu sprzedaży swoich produktów w kraju najeźdźców poinformowały ostatnio również, m i. Dell, Nike i Ford.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/wielkie-oslabienie-rosyjskiego-wywiadu-hakerzy-przejeli-kontrole-nad-satelitami-szpiegowskimi-118882