Wielkie osłabienie rosyjskiego wywiadu! Hakerzy przejęli kontrolę nad satelitami szpiegowskimi!

Zaczął się kolejny dzień bohaterskiej obrony Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą. Do nas natomiast docierają wieści związane z dalszymi działaniami hakerów przeciwko Federacji Rosyjskiej. Jak się okazuje, armia rosyjska straciła właśnie „oczy” po przejęciu przez hakerów kontroli nad rosyjskimi satelitami szpiegowskimi!

fot. Clint Patterson / Unsplash

Hakerzy zabierają Rosji satelity szpiegowskie!

Na jednym z twitterowych kont kolektywu Anonymous pojawiły się wieści wskazujące na to, że hakerzy uzyskali dostęp do rosyjskich satelitów szpiegowskich. Za akcję ma rzekomo odpowiadać podgrupa NB65. To spory cios dla rosyjskiego wywiadu oraz dla agencji kosmicznej Roskosmos odpowiadającej za właśnie owe satelity. To też potężne wsparcie dla ukraińskiej armii.

Co to oznacza dla konfliktu? Możemy mniemać, że Rosjanie w jakiś sposób zabezpieczyli się przed takim atakiem i posiadają kopie zapasowe danych niezbędnych do zarządzania satelitami szpiegowskimi. Tymczasowe ich uziemienie da jednak czas Ukraińcom na przegrupowanie się, zmianę pozycji i – być może – możliwość zniszczenia kolejnych kolumn pancernych najeźdźcy.

Czytaj też: Broń termobaryczna – dlaczego jest taka groźna?

Ostatnie dni pokazują nam, że działania hakerskie w teatrze wojennym potrafią być bardzo skuteczne. Mam nadzieję, że kolejne dni przyniosą nam podobne, optymistyczne wieści związane z ograniczaniem aktywności rosyjskiej armii.

Grafika tytułowa: Anonymous