[AKTUALIZACJA] Ogromne problemy Cineworld! Co z Cinema City?

Sieć kin Cinema City na stałe wpisała się w krajobraz polskich miast. To właśnie dzięki nim lata temu nad Wisłą upowszechniły się wizyty w kinach – nawet całymi rodzinami. Jak się jednak okazuje – właściciel sieci, czyli Cineworld, znajduje się na krawędzi upadku. Czy już wkrótce z marką Cinema City pożegnamy się na zawsze?

Pandemia zrobiła swoje!

Problemy sieci kin Cinema City spowodowane są potężnymi kłopotami finansowymi jej właściciela – wspomnianego wcześniej Cineworld. Ze względu na pandemię koronawirusa wiele kin należących do Cineworld pozostawało zamkniętych, przez co firma zanotowała potężne straty. Według medialnych doniesień, w ciągu najbliższych tygodni gigant wniesie wniosek o upadłość.

Cinema City to obecnie w Polsce 34 kina w 20 największych polskich miastach. W obecnych, niepewnych czasach raczej nikt nie będzie się kwapił ku temu, by w nie zainwestować. Jeśli faktycznie dług w wysokości niemal dziewięciu miliardów dolarów przełoży się na upadek Cineworld, to kina Cinema City w Polsce przestaną po prostu istnieć, a sama marka z czasem popadnie w niepamięć.

Póki co jednak Cinema City Polska uspokaja fanów:

W nawiązaniu do ostatnich komunikatów dotyczących wewnętrznych spraw finansowych grupy Cineworld pragniemy poinformować, że działalność biznesowa Cinema City pozostaje bez zmian. Zależy nam na naszych Klientach i tym, aby wciąż być najlepszym miejscem do oglądania filmów.

Czytaj też: DJI Avata – nadchodzi dron dla wymagających?

No cóż – przez intensywny rozwój rynku usług VOD i tak coraz rzadziej zaglądamy do kin. Zwijanie się z rynku takich przybytków zmartwi na pewno kinomanów. Statystyczny „Kowalski” jednak nie odczuje tego w żaden znaczący sposób. Dziś zdecydowanie częściej wybieramy VOD, niż sale kinowe.

Grafika tytułowa: Kilyan Sockalingum / Unsplash