DJI Avata – nadchodzi dron dla wymagających?

W ostatnich latach coraz modniejsze jest korzystanie z dronów w celu rejestrowania różnych ważnych zdarzeń, nagrywania wakacyjnych wypadów czy po prostu tworzenia wideo ukazującego ważne dla nas miejsca. Jednym z wiodących dostawców takich rozwiązań jest DJI, który wkrótce zaprezentuje nam nowego drona – Avata. Co o nim wiemy?

DJI Avata / fot. Winfuture

Ciekawy sprzęt z wyższej półki!

DJI Avata to bardzo ciekawy dron, który ma być niesamowicie zwinny i odporny! Urządzenie zostanie wyposażone w standardowe cztery śmigła, które jednak chronione będą przez zintegrowaną osłonę. Jej zadaniem będzie zapobieganie sytuacjom, w których dron mógłby zostać strącony w wyniku zderzenia ze ścianą.

Ponadto DJI Avata zaoferuje nabywcy szereg ważnych czujników – m.in. czujniki bezpieczeństwa i sensory TOF pozwalające z wysoką precyzją omijać przeszkody. Wbudowany w drona akumulator ma umożliwić przeprowadzenie 18-minutowej sesji lotu. Jego pojemność to bowiem 2420 mAh.

Maksymalna szybkość przemieszczania się omawianego drona to aż 27 m/s. Ruch w pionie może odbywać się z maksymalną szybkością 6 m/s. Materiały audiowizualne i zdjęcia możemy wykonywać z poziomu maksymalnej wysokości 5000 m.

Na pokładzie prezentowanego urządzenia zastosowano 48-megapikselowy sensor CMOS umożliwiający nagrywanie wideo w 4K i robienie zdjęć w rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli. Za stabilizację odpowiadają technologie RockSteady 2.0 i HorizonSteady. Materiały przechowamy w 20-gigabajtowej pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o 256 GB.

Czytaj też: Nowa usługa InPost w drodze!

Dron ma kosztować 629 dolarów. Jego premiera planowana jest na 25 sierpnia i wtedy też dowiemy się, czy pogłoski opublikowane przez serwis Winfuture się potwierdzą. Czekamy z niecierpliwością.