Ciekawa nowość w Windows! Jesteś eko? To dobrze!

Ostatnie tygodnie przyniosły nam sporo ciekawych nowości w systemie Windows 11. Microsoft musi cały czas ulepszać swój system, by nakłonić użytkowników Windowsa 10 do przesiadki na nową wersję oprogramowania. Jak się jednak okazuje, koncern z Redmond będzie promował te osoby, które w sposób ekologiczny korzystają ze swoich komputerów!

fot. Microsoft

Microsoft będzie promował minimalizowanie śladu węglowego!

Koncern z Redmond nawiąże współpracę z usługami monitorującymi przepływ energii. Na start będą to ElectrityMap i Wattime. W momencie, gdy zostanie udostępniona aktualizacja dla Windowsa 11, Microsoft będzie się z nimi łączył i sprawdzał z jakiego źródła energii w danej chwil korzysta nasz komputer. Od tego będzie uzależniona szybkość pobierania łatek dla systemu. Najwyraźniej Amerykanie chcą przywiązywać większą wagę do kwestii ochrony naszej planety.

Jeśli Microsoft uzyska informację wskazującą na to, że nasz komputer akurat korzysta z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, instalowanie aktualizacji Windowsa 11 zostanie oznaczone jako czynność priorytetowa. Jeśli natomiast Koncern z Redmond nie będzie miał dostępu do informacji dotyczącej pochodzenia wykorzystywanej przez nas energii, bądź jeśli dostarczała ją będzie elektrownia generująca duży ślad węglowy, to sytuacja będzie wyglądała z goła inaczej. Aktualizacje opatrzone będą niskim priorytetem i wykorzystywały będą minimalną ilość zasobów naszego komputera.

Czytaj też: Kosmiczna wojna Rosji i USA wkracza w nową fazę!

Rozwiązanie wydaje się być naprawdę ciekawe. Do systemu Windows 11 powinno trafić wraz z jedną z nadchodzących kompilacji systemowych. Pozostaje mieć nadzieję, że działania Microsoftu faktycznie wyjdą na dobre naszej planecie i środowisku naturalnemu.

Grafika tytułowa: Microsoft