Ciekawa nowość w Microsoft Teams dla Androida oraz iOS!

W dobie pandemii Microsoft wyrósł nam na jednego z najważniejszych dostawców rozwiązań dedykowanych pracy zdalnej. Zarówno pakiet Microsoft Office, jak i aplikacja Teams są bardzo często wykorzystywane w sytuacjach, w których pracujemy z domu. Rozwój tego ostatniego rozwiązania jest dla koncernu z Redmond kluczowy, gdyż jest to jedno z najważniejszych narzędzi dedykowanych grupowej pracy zdalnej. Do Teams dla Androida oraz iOS trafia właśnie ciekawa nowość!

fot. Microsoft

Do mobilnego Teams wkracza funkcja walkie-talkie!

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że funkcja walkie-talkie od dłuższego czasu jest dostępna w desktopowej wersji Microsoft Teams. Umożliwia użytkownikom, którzy są częścią tych samych, podstawowych kanałów, płynne łączenie się ze sobą za pośrednictwem aplikacji. Do tej pory jednak koncern z Redmond nie udostępnił rozwiązania urządzeniom mobilnym. Teraz się to zmienia, a walkie-talkie dla smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS jest efektem współpracy z Zebra Mobile.

Póki co funkcja nie jest jeszcze dostępna globalnie. Nie jest włączona w aplikacji, a przeciętny użytkownik nie może tego zrobić sam. Aby ją dodać, organizacje muszą przejść do „Zasad konfiguracji aplikacji” z centrum administracyjnego. Po włączeniu funkcja będzie dostępna w aplikacji w ciągu 48 godzin. Wdrożenie funkcji walkie-talkie daje, póki co firmie Microsoft przewagę nad konkurentami, takimi jak Slack i Zoom.

Czytaj też: Microsoft kupił Activision Blizzard!

Wspomniana nowość w Teams to zdecydowanie nie ostatnie usprawnienie, jakie koncern z Redmond będzie forsował w najbliższym czasie w przypadku tego narzędzia. Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaką popularność zyskał komunikator w dobie pandemii. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie amerykanie będą wzbogacali aplikację o kolejne funkcje, które usprawnią zarówno pracę zespołową, jak i kontakty prywatne, do których także chętnie wykorzystujemy Teams!

Grafika tytułowa: Dimitri Karastelev / Unsplash