Chromebook dla każdego

Przystępny cenowo, ale wydajny Chromebook Acer 311 jest przeznaczony dla rodzin i studentów, którzy lubią spędzać cały dzień w ruchu. Do 15 godzin na baterii, waga 1 kg, ekran 11,6 cala, cena – 1,5 tys. zł.

Chromebooki nie należą do popularnych sprzętów wśród rozwiązań mobilnych. Być może użytkownicy zaczną patrzeć na te konstrukcje życzliwym okiem gdy uświadomią sobie ich stosunkowo niską cenę w relacji do funkcjonalności. Tu bodźcem może być sytuacja na rynku notebooków, których ciągle brakuje i są coraz droższe.

Acer postrzega ten segment rynku jako rosnący i  prezentuje nową wersję Chromebooka 311. Urządzenie łączy w sobie atrakcyjną cenę i wydajność podzespołów zapewnia także wytrzymałość oraz długi czas pracy na baterii. Wszystko to zamknięto w przenośnej i lekkiej obudowie.

Stylowy i mobilny

Chromebook Acer 311 został stworzony do realizacji codziennych zajęć i projektów. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wytrzymuje trudy aktywnego stylu życia swojego użytkownika.  

Ważąc zaledwie 1 kg i wykorzystując ośmiordzeniowy procesor ARM, Chromebook zapewnia wyjątkową mobilność oraz odpowiedni zapas mocy obliczeniowej. Wklęsłe klawisze o dużym skoku zostały zaprojektowane tak, aby pisanie było szybsze, dokładniejsze i wygodniejsze dla użytkownika. Komputer wyposażono także w odporny na wilgoć Touchpad oraz baterię zapewniającą możliwość pracy nawet przez 15 godzin.

Acer Chromebook 311 dysponuje funkcjonalnym portem USB-C, a dzięki łączności Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.2 może komunikować się z wieloma urządzeniami jednocześnie. Laptop ma też wbudowaną panoramiczną kamerę internetową 720p HDR. Dzięki wykorzystaniu systemu Chrome OS, użytkownik urządzenia ma natomiast do dyspozycji łatwy w obsłudze interfejs, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i dostęp do milionów aplikacji na Androida w Google Play lub Chrome Web Store.

Niedoceniony, a funkcjonalny Chrome OS

Krótki czas uruchamiania, łatwość obsługi, solidne zabezpieczenia i oszczędność energii to tylko niektóre z zalet systemu operacyjnego Chrome OS. Dzięki pakietowi Google Workspace, użytkownicy mogą również korzystać z alternatywnych programów biurowych i innych narzędzi komunikacyjnych, takich jak Microsoft Office i Skype.

„Chromebook 311 to nowy, kompaktowy (bo tylko 11,6-calowy) notebook działający na systemie Chrome OS, który otwiera drzwi do całego ekosystemu Google. Wystarczy jedno logowanie i zyskujemy dostęp do naszych zdjęć, zakładek, poczty, zapisanych w chmurze plików czy nawet aplikacji pobranych ze sklepu Google Play. System jest lekki i bezpieczny, a do tego niezwykle wszechstronny. Chromebook 311 sprawdzi się zarówno jako domowe centrum rozrywki, jak i narzędzie pracy. Świetnym atutem jest jego długi czas pracy na baterii, wynoszący aż 15 godzin” – mówi Jakub Duraj, Product Manager w Acer Polska.        

Acer Chromebook 311 dostępny jest w sklepie Acer Store w cenie 1499 zł.